Nasze projekty

Piękny gest Igi Świątek. „Całą nagrodę z tego turnieju przekażę na organizację non-profit”

Iga Świątek pomimo przegranej w niedzielnym finale turnieju WTA w Ostrawie została nagrodzona wielkimi brawami. Wszystko, dzięki wielkiemu sercu polskiej tenisistki. "Jutro [dziś - przyp. red.] jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i całą nagrodę z tego turnieju przekażę na organizację non-profit w Polsce. Mam nadzieję, że to pomoże" - powiedziała.

fot. Wikimedia Commons

Iga Świątek rozegrała mecz finałowy turnieju WTA w Ostrawie. Polka ostatecznie przegrała z Czeszką Barborą Krejcikovą w trzech setach. Z trybun wspierały ją tłumy polskich kibiców, którym tenisistka po meczu podziękowała. To był najtrudniejszy moment w turnieju. Zaczęłam płakać w ostatnim gemie. Spełniły się wszystkie moje marzenia niezależnie od tego czy wygrałem czy przegrałam. Bez was nie byłoby to samo, atmosfera była wyjątkowa. Bez was nie walczyłabym do końca – mówiła.

Następnie pogratulowała swojej rywalce wygranej, dodając na koniec: Jutro jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego i całą nagrodę z tego turnieju przekażę na organizację non-profit w Polsce. Mam nadzieję, że to pomoże – podkreśliła, wywołując wielkie brawa.

Nagroda jaka przysługuje Idze Świątek za zajęcie drugiego miejsca w turnieju wynosi 71 tys. 960 dol. (ok. 360 tys. zł).

przegladsportowy.onet.pl, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę