Nasze projekty

Peru: nie żyją dwie siostry zakonne, seminarzysta i pracownik duszpasterski. Zginęli w wypadku drogowym

Seminarzysta, dwie zakonnice ze Zgromadzenia Kanoniczek Krzyża i świecki pracownik duszpasterski – wszyscy z diecezji Sicuani w południowo-wschodnim Peru – zginęli 8 sierpnia w wypadku drogowym na tym terenie. Poinformowała o tym Peruwiańska Konferencja Biskupia w oświadczeniu. Nie podano żadnych szczegółów tego zdarzenia.

fot. CDR/cathopic.com

Z komunikatu wynika, że śmierć poniosły: siostry Mercedes Rosalvina Tasayco Saravia i Thalía Maritza Tuanama Córdova – obie ze Zgromadzenia Kanoniczek Krzyża, seminarzysta Arnaldo Usca Capa i pracownik duszpasterski Álvaro Enzo Rojo Olivera. Wszyscy oni należeli do diecezji Sicuani (prowincja Canchis w departamencie Cuzco w południowo-wschodnim Peru).

Episkopat wyraził „szczere kondolencje” rodzinom zmarłych, „którzy przedwcześnie odeszli do Domu Ojca w ten poniedziałek z powodu wypadku samochodowego”. Wyrazy współczucia przekazano również biskupowi tej diecezji Pedro Bustamante, zapewniając go o „jedności duchowej i nadziei na zmartwychwstanie”.

Biskupi łączą się również ze wszystkimi wierzącymi w kraju, „zwłaszcza z diecezji Sicuani oraz zanoszą modlitwy za tych naszych braci i siostry, którzy stracili życie w służbie Królestwu Bożemu”.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę