Nasze projekty

Papież Franciszek wylądował w Bahrajnie

Papież Franciszek tuż przed godziną 15 polskiego czasu wylądował w bazie lotniczej Sakhir - Awali w Bahrajnie. Celem papieskiej wizyty jest udział w Bahrajńskim Forum Dialogu pod hasłem „Wschód i Zachód na rzecz ludzkiego współistnienia”. Jest to 39. podróż zagraniczna papieża Bergoglio.

fot. Vatican News/Youtube.com

O godz. 9.45 samolot Airbus 330 włoskich linii lotniczych ITA z papieżem na pokładzie wystartował z rzymskiego lotniska Fiumicino do Awali. Jest to drugie, po Zjednoczonych Emiratach Arabskich w 2019 roku, państwo Półwyspu Arabskiego, goszczące głowę Kościoła katolickiego.

Mottem papieskiej podróży są słowa: „Pokój na ziemi ludziom dobrej woli”, zaczerpnięte z Ewangelii według św. Łukasza. Samolot w czasie 5 godzin i pięciu minut lotu przeleciał nad Włochami, Grecją, Cyprem, Egiptem, Jordanią i Arabią Saudyjską. Po pokonaniu 4,228 km o 14.36 czasu polskiego samolot papieski wylądował na lotnisku Sakhir – Awali.

Na lotnisku Franciszka powitał król Bahrajnu Ḥamad bin ʿĪsā Āl Khalīfa oraz książę i premier Salmān bin Ḥamad Āl Khalīfa. Ze strony Kościoła katolickiego obecni byli m. in. administrator apostolski wikariatu Arabii Północnej, bp Paul Hinder oraz bp Paolo Martinelli, zwierzchnik wikariatu apostolskiego Arabii Południowej.

Reklama

pa, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę