Nasze projekty

W Panamie papież wyspowiada więźniów

Podczas pobytu w Panamie papież Franciszek odwiedzi zakład karny dla nieletnich Pacora i wyspowiada trzech więźniów w nim osadzonych, m.in. chłopaka, który w wieku 16 lat został skazany za podwójne zabójstwo.

Papież Franciszek spotka się z młodymi więźniami w piątek, 25 stycznia o godz. 10:30. Od wielu tygodni osadzeni w zakładzie karnym szykują się do tego wydarzenia, choć – jak podkreśla w rozmowie z mediami dyrektor zakładu Emma Alba Tejada – nie są to łatwe przygotowania, ponieważ część więźniów, to osoby niewierzące i nieochrzczone.

W oczekiwaniu na papieską wizytę, czworo osadzonych w wieku 17-25 lat przygotowuje drewniany pastorał, który zostanie ofiarowany papieżowi. Składa się on z czterech części, z których każda ma długość 18 cali. Symbolika rzeźby, umieszczonej w górnej części nawiązuje do przemiany, jaka dokonuje się w życiu młodych ludzi za sprawą wiary. Przedstawia ona łańcuch, rozerwany przez krzyż, a także logo ŚDM.

Kilkunastu podopiecznych zakładu Pacora założyło, pierwszy w historii zakładu, chór i przygotowuje muzyczną oprawę nabożeństwa z udziałem Franciszka. Troje osadzonych przygotowuje się również do spowiedzi. Wśród osób, które wyspowiada Ojciec Święty znajduje się m.in. chłopak, który w wieku 16 lat został skazany za podwójne zabójstwo.

Reklama

Wydarzenia Centralne 34. Światowych Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia.

KAI/kh

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite