Nasze projekty

Palermo czeka na nowy cud św. Rozalii. Kiedyś uwolniła miasto od zarazy

Zmarła w zapomnieniu, lecz właśnie przed 400 laty dokonała wielkiego cudu.

fot. Michele Bitetto/Unsplash

Św. Rozalia wzywa nas do przywrócenia prymatu życiu duchowemu, odrzucenia idolatrii i fałszywych obietnic szczęścia – mówi abp Corrado Lorefice metropolita Palermo. Procesją po ulicach tego sycylijskiego miasta rozpoczęły się wczoraj obchody 400-rocznicy odkrycia ciała św. Rozalii, które do poniedziałku będzie wystawione w katedrze.

Św. Rozalia zażądała przeniesienia relikwii. Tak uratowała miasto

Abp Lorefice podkreśla ogromną moc świadectwa tej wyjątkowej kobiety, która w XII wieku porzuciła dworskie życie i została pustelnicą. Zmarła w zapomnieniu, lecz właśnie przed 400 laty dokonała wielkiego cudu. Kiedy w Palermo panowała zaraza, ukazała się chorej kobiecie, uzdrowiła ją i wskazała, gdzie znajdują się jej relikwie. Zażądała, by zostały przeniesione w procesji do miasta i w ten sposób Palermo zostało uwolnione od zarazy.

Abp Lorefice ma nadzieję, że rozpoczęte wczoraj wieczorem uroczystości doprowadzą do uwolnienia Palermo ze współczesnej zarazy, którą jest zatwardziałość serca oraz szukanie pociechy w używkach przy wsparciu ogromnego przemysłu narkotykowego, który ponownie, jak podkreśla, jest w rękach mafii.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Jak odkryto grób św. Piotra? [WIDEO]

Radio Watykańskie, KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę