Nasze projekty

Organizatorzy ŚDM w Panamie ponownie odwiedzą Polskę

Tym razem chcemy szczegółowo poznać polskie doświadczenia w organizacji komunikacji i logistyki podczas ŚDM, aby jak najlepiej zaplanować nasze działania i współpracę z rządem Panamy - mówi KAI Victor Chang Gonzalez, sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM w Panamie. W przyszłym tygodniu, wraz z przedstawicielami rządu i archidiecezji panamskiej, odwiedzi Kraków i Warszawę.

Jak wyjaśnia w rozmowie z KAI Victor Chang, korzystanie z doświadczeń organizatorów poprzednich ŚDM, to wielka pomoc dla gospodarzy spotkania młodych.

– Kiedy w lutym wraz z abp Ulloą i ks. Romulo Aguilarem odwiedziliśmy organizatorów ŚDM 2016, chcieliśmy poznać doświadczenia Kościoła w Polsce, związane z organizacją ŚDM. Ta wizyta bardzo nam pomogła w zorganizowaniu naszego lokalnego komitetu i podpowiedziała, na co zwracać uwagę, szykując ŚDM. Tym razem chcemy szczegółowo poznać polskie doświadczenia w organizacji komunikacji i logistyki podczas ŚDM, aby jak najlepiej zaplanować nasze działania i współpracę z rządem Panamy – mówi sekretarz generalny Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019.

Robocza wizyta przedstawicieli gospodarzy panamskiej edycji ŚDM potrwa od 5 do 8 czerwca. W Krakowie spotkają się m.in. z przedstawicielami władz Małopolski i Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016. Natomiast Warszawie delegaci archidiecezji panamskiej odwiedzą Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM oraz KAI, gdzie wezmą udział w spotkaniu poświęconym obsłudze medialnej spotkania młodych.

Reklama
Reklama

(KAI) abd / Warszawa

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite