Nasze projekty

Nowy dom zakonny dominikanów na Ukrainie. Wybrano pierwszego przełożonego

Ojciec Wojciech Gomułka OP został pierwszym przełożonym klasztoru w Chmielnickim na Ukrainie. Dom św. Dominika 24 maja, dekretem generała zakonu o. Gerarda Timonera oficjalnie stał się domem zakonnym. To już piąty oficjalny klasztor dominikański utworzony na Ukrainie.

fot. dominikanie.pl/youtube.com

Dominikanie choć swoją działalność w Chmielnickim na Ukrainie rozpoczęli już ponad pięć lat temu, to dopiero w tym roku, 24 maja generał Zakonu o. Gerard Timoner III swoim dekretem oficjalnie ustanowił to miejsce domem zakonnym.

Pierwszym przełożonym klasztoru został wybrany o. Wojciech Gomułka OP, który 7 czerwca złożył wyznanie wiary, uroczyście rozpoczynając w ten sposób swoją posługę w Domu św. Dominika w Chmielnickim.

Ojciec Gomułka pochodzi z Tych i ma 33 lata. Do klasztoru wstąpił w 2011 r. i od tego czasu posługiwał w Rzeszowie i we Lwowie.

Dom św. Dominika w Chmielnickim to już piąty oficjalny dominikański klasztor utworzony na Ukrainie. Dominikanie działają także w Kijowie, Lwowie, Fastowie i Czortkowie. Zakon prowadzi również parafię w Charkowie.

„Trzech braci pochodzących z Ukrainy i Polski prowadzi w Chmielnickim działalność kaznodziejską i duszpasterską wśród młodzieży, nauczycieli i lekarzy, a także pomaga w największej w Ukrainie rzymsko-katolickiej parafii p.w. Chrystusa Króla” – czytamy na oficjalnej stronie ojców dominikanów.

Reklama

pa, info.dominikanie.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę