Nasze projekty

Nigeria: zamordowano dwóch kapłanów. To już kolejni chrześcijanie, którzy zginęli tam od początku roku

Według rzecznika diecezji Auchi, w stanie Edo, w południowej części Nigerii w niedzielę 26 czerwca rano został zabity uprowadzony przez porywaczy 41 –letni ks. Christopher Odia. Dzień wcześniej, 25 czerwca także doszło do morderstwa. Nieznani sprawcy zabili katolickiego kapłana, 50-letniego ks. Vitusa Borogo.

fot. Kenny Eliason/Unsplash

Duchowny udawał się na niedzielną mszę w kościele św. Michała w Ikabigbo, kiedy o godz. 6.30 podeszli do niego uzbrojeni porywacze. Ludzie ci następnie zabili duchownego.

Diecezja Auchi potwierdziła wiadomość o śmierci księdza w oświadczeniu wydanym przez rzecznika, ks. Petera Egielewa. Od 1 stycznia 2022 r. w Nigerii zamordowano trzech księży.

W sobotę 25 czerwca także doszło do morderstwa. Nieznani sprawcy zabili katolickiego kapłana, 50-letniego ks. Vitusa Borogo, na jego farmie w stanie Kaduna. Informację tę potwierdził kanclerz archidiecezji Kaduna.

Reklama

W oświadczeniu kurii zaznaczono, iż wydarzenie to miało miejsce na farmie w Kujama, przy drodze Kaduna-Kachia, podczas napadu terrorystów. Ks. Vitus był duszpasterzem akademickim na Politechnice Stanowej w Kadunie oraz przewodniczącym oddziału Nigeryjskiego Stowarzyszenia Katolickich Księży Diecezjalnych w stanie Kaduna.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę