Nasze projekty

Nigeria: porywacze uwolnili jednego z uprowadzonych księży

Komenda policji stanu Benue potwierdziła w niedzielę uwolnienie uprowadzonego katolickiego księdza i kapelana szpitala św. Marii, w Okpoga w diecezji Otukpo, ks. Marka Ojotu. Jak zaznaczono, kapłan został uwolniony „dzięki presji wywieranej na porywaczy”.

fot. Vianney Saray / Cathopic

Poinformowano, że kapłan jest obecnie pod opieką lekarską, dodając, że dochodzenie mające na celu rozwikłanie sprawy jego uprowadzenia wciąż trwa. Ks. Ojotu został porwany w ubiegły czwartek wieczorem na drodze z Okpoga do Ojapo, w stanie Benue.

Dwa dni wcześniej, 20 grudnia, został porwany ks. Sylvester Okechukwu z diecezji Kafanchan w stanie Kaduna, w środkowej Nigerii, zaś 17 grudnia uprowadzono ks. Christophera Ogide z parafii w Umuopara, w diecezji Umuahia, w stanie Abia, na południu kraju.

Od początku 2022 roku porwano w Nigerii około 30 duchownych. Porwania dla okupu są tam już tak powszechne, że niektórzy traktują je jako swoistą formę biznesu. Pasterze Fulani, islamistyczna Boko Haram, a także inne pomniejsze ugrupowania zdobywają w ten sposób pieniądze na swoją działalność.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę