Nasze projekty

Niemcy: 4 osoby ranne po ataku w pociągu

Młody mężczyzna zaatakował nożem i siekierą pasażerów pociągu regionalnego w Bawarii w Niemczech. Cztery osoby zostały ranne, w tym trzy ciężko. Napastnik został zastrzelony przez policję. Do ataku doszło późnym wieczorem w pociągu jadącym w kierunku Wuerzburga na północy Bawarii.

Młody mężczyzna, uzbrojony w nóż i siekierę rzucił się na pasażerów. Trzy osoby odniosły poważne obrażenie zagrażające życiu, jedna osoba jest lekko ranna.

W ataku ciężko ranne zostały cztery osoby. Sprawca to 17-letni uchodźca z Afganistanu. Niemiecka policja sprawdza teraz, czy działał on sam, czy może miał wspólników. Część świadków mówiła, że krótko przed atakiem mężczyzna wykrzykiwał islamskie hasło „Allah Akbar”. W domu napastnika znaleziono flagę Państwa Islamskiego. Poinformował o tym minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann.

Z relacji ministra wynika, że podczas próby zatrzymania, mężczyzna zaatakował interweniujących policjantów. Ci otworzyli ogień, napastnik zginął. Jego motywy na razie nie są znane.

Reklama
Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Wojciech Szymański/Berlin/kry/Siekaj

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite