Nasze projekty

Maltańczyk nuncjuszem apostolskim w Meksyku

Papież Franciszek mianował nuncjuszem apostolskim w Meksyku arcybiskupa Josepha Spiteri, dotychczasowego nuncjusza apostolskiego w Libanie – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

fot. amorsanto/cathopic.com

Joseph Spiteri urodził się 20 maja 1959 w Sliemie na Malcie. Po ukończeniu studiów seminaryjnych został wyświęcony na kapłana 29 czerwca 1984 r. przez arcybiskupa Josepha Mercieca w katedrze św. Jana w Valletcie. Po krótkim okresie pracy duszpasterskiej podjął studia na Papieskiej Akademii Kościelnej i w 1988 r. uzyskał doktorat z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu (Angelicum).

Wstąpił do służby dyplomatycznej Stolicy Apostolskiej 15 lipca 1988 i wypełniał swe zadania w Panamie, Iraku, Meksyku, Portugalii, Grecji i Wenezueli, a następnie pracował w Sekretariacie Stanu w Rzymie.

21 lutego 2009 papież Benedykt XVI mianował go nuncjuszem apostolskim na Sri Lance i arcybiskupem tytularnym Serta. Sakrę przyjął 24 maja 2009 r. z rąk ówczesnego sekretarza stanu, kardynała Tarcisio Bertone. 1 października 2013 roku papież Franciszek mianował go nuncjuszem na Wybrzeżu Kości Słoniowej, a 7 marca 2018 r. ten sam papież mianował go nuncjuszem w Libanie.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę