Mali: Porwany ksiądz odzyskał wolność

Porwany przed trzema tygodniami w Mali ks. Léon Douyon odzyskał wczoraj wolność. Lokalne źródła informują, że kapłan ma się dobrze i dziękuje wszystkim za modlitwę w jego intencji. Czworo wiernych, których wraz z nim uprowadzono, zwolniono kilka dni zaraz po porwaniu. Kościelne źródła informują, że za zdarzeniem stoją islamscy fundamentaliści.

fot: Cathopic/Juan Gomez

Z uwolnionym kapłanem, który powrócił na swą parafię spotkał się ks. Fernand Koulibaly, odpowiedzialny w episkopacie Mali za media. W rozmowie z Radiem Watykańskim podkreśla on, że sytuacja w tym afrykańskim kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna, za co odpowiadają dżihadyści, którzy umacniają się w kolejnych krajach Sahelu.

Niestety porwanie ks. Léona nie było pierwszym. Ponad cztery lata temu została uprowadzona siostra Gloria, która wciąż jest w rękach islamistów. Porwaniom nie ma końca zarówno w Burkina Faso, jak i Mali. Jest to dla nas niepokojące – mówi ks. Koulibaly.

Nie wiemy, która grupa to robi i jakie są jej motywy, zastanawiamy się, dlaczego porywają księży i zakonnice. Kościół jest mocno obecny, wspierany przez wszystkich i doceniany. Działalność społeczna Kościoła w Mali jest ogromna. Pracujemy w duchu encykliki «Fratelli tutti», aby chrześcijanie i muzułmanie wyciągnęli do siebie ręce. Kościół malijski promuje to od początku swej obecności w tym kraju. Porwania naruszają istniejącą między nami harmonię. Dziś coraz więcej ludzi jest wobec siebie podejrzliwych. To nie jest normalne.

Reklama

ag/Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę