Nasze projekty

„Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmieni”. Niezwykła inicjatywa modlitewna

Ponad 180 tysięcy dzieci z całego świata, również z regionów ogarniętych wojną, weźmie udział w kampanii "Milion dzieci modli się na różańcu". "Różaniec jest jedynym źródłem siły fizycznej i psychicznej dla naszych mieszkańców” – powiedział lider jednej ze wspólnot w Birmie.

fot. James Coleman/Unsplash

Organizatorzy zapewniają, że liczba przesłanych zgłoszeń o włączeniu się w akcję lokalnych wspólnot, diecezji i parafii pozwala mieć nadzieję, że oficjalna liczba uczestników będzie wyższa niż w zeszłym roku. Udział w inicjatywie potwierdziło 50 krajów, w tym Birma, Afganistan, Sudan Południowy, Zambia, DRK, Liban, Ekwador, Peru, Kazachstan oraz Bośnia i Hercegowina.

Modlitwa może przynieść pocieszenie i nadzieję w rejonach, w których spokój jest zakłócany przez wojny i prześladowania.

„Sytuacja jest zła od wielu miesięcy. Wszystkie wioski są zamknięte z powodu pandemii. Codzienna modlitwa różańcowa jest jedynym źródłem siły fizycznej i psychicznej dla naszych mieszkańców. Jestem wdzięczny za wszelkie troski, miłość, życzliwość i hojne wsparcie” – napisał jeden z lokalnych liderów Kościoła w Birmie, który w specjalnym anonimowym przesłaniu podziękował za modlitwę.

Reklama

„Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmieni”

Inicjatywa „Milion dzieci modli się na różańcu” zrodziła się w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas. Gdy kilkoro dzieci odmawiało różaniec w przydrożnej kapliczce, niektórzy doświadczyli głębokiej obecności Matki Bożej. To przywołało w nich wspomnienie słów św. Ojca Pio, który na widok grupy dzieci odmawiających różaniec powiedział: Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmieni.

Spontaniczna modlitwa szybko zmieniła się w kampanię promowaną na całym świecie, a Pomoc Kościołowi w Potrzebie zajęła się organizacją całego wydarzenia przed dwoma laty.

Akcja jest organizowana 18 października w święto św. Łukasza, którego ewangelia opowiada o dzieciństwie Jezusa. Materiały modlitewne do kampanii są dostępne w 27 językach, w tym arabskim i hausa w Afryce Zachodniej.

Reklama

W tym roku inicjatywa skupia się wokół świętego Józefa, z cytatami listu apostolskiego papieża Franciszka Patris Corde („Z serca Ojca”). Tegoroczna inicjatywa jest wspierana przez Światową Sieć Modlitwy Papieża, Światowy Apostolat Fatimski i sanktuarium maryjne w Fatimie.

kh/VaticanNews/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę