Nasze projekty

Kardynał nominat Américo Aguiar pojedzie na Ukrainę? Ma to związek z ŚDM

Biskup pomocniczy Lizbony Américo Aguiar, przewodniczący komitetu organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży ma wziąć udział w modlitwie organizowanej przez młodzież ukraińską, która nie może jechać na ŚDM do Lizbony. Na razie nie jest znana data oraz miejsce wydarzenia.

zdjęcie ilustracyjne/ fot. Jomarc Cala/cathopic.com

Jak ustaliły portugalskie media, hierarcha i jego otoczenie utrzymuje w tajemnicy czas i miejsce udziału w wydarzeniu „ze względów bezpieczeństwa”.

W modlitwie, która wyszła z inicjatywy Konferencji Episkopatu Ukrainy, ma wziąć udział młodzież z tego kraju, która nie będzie mogła uczestniczyć w tegorocznej edycji ŚDM, które odbędą się od 1 do 6 sierpnia na terenie diecezji Lizbona, Santarem i Setubal.

ZOBACZ >>> Młodzież z Ukrainy jedzie na ŚDM. „Jedziemy do Lizbony z misją”

Reklama

Według portugalskich mediów zaproszenie trafiło do bp. Aguiara pod koniec czerwca. Hierarcha, jak dodają, wyraził już zgodę na udział w tej inicjatywie modlitewnej. Przypominają, że przewodniczący komitetu organizacyjnego ŚDM kilkakrotnie już spotykał się w Lizbonie z delegacjami władz kościelnych z Ukrainy. Odnotowują także, że wolontariusze przygotowujący lizbońską imprezę zbierali też środki na Ukrainę.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę