Nasze projekty

Kard. Fernandez zapewnił: ma mowy o uznaniu małżeństw homoseksualnych

Kościół katolicki odrzuca małżeństwa osób tej samej płci – zapewnił Tawadrosa II, patriarchę Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego prefekt Dykasterii Nauki Wiary kard. Victor Fernandez, przyjęty przez zwierzchnika ortodoksyjnych Koptów.

fot. Thomas Curryer/Unsplash

W komunikacie Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego czytamy, że dialog podczas spotkania koncentrował się wokół oświadczenia Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego wydanego przez Święty Synod w marcu 2024 r., które zawierało odrzucenie tzw. małżeństw osób tej samej płci

Kard. Victor Fernandez podkreślił, iż Kościół katolicki w pełni popiera to oświadczenie i jest zaangażowany we wszystko, co jest w nim zawarte, biorąc pod uwagę, że jest to nauczanie biblijne. Wskazał, że deklaracja o ludzkiej godności wydana przez kierowaną przez niego Dykasterię wyraźnie stwierdza, iż małżeństwo możliwe jest jedynie między mężczyzną a kobietą. Podkreśla jego otwartość na przyjęcie potomstwa i wyraża całkowite odrzucenie przez Kościół katolicki małżeństw osób tej samej płci.

Kard. Fernandez zaznaczył, że przedstawił wyczerpujące wyjaśnienie tej kwestii w szczegółowym liście, o który poprosiła delegacja Wschodnich Kościołów Ortodoksyjnych w Komitecie Dialogu z Kościołem Katolickim, który obradował w styczniu 2024 r.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Pierwszy święty z pokolenia Y? Papież podpisał ważny dokument

KAI

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę