Jest nowe zdjęcie Benedykta XVI. Powstało podczas prezentacji jego portretu

Prezentacja portretu miała miejsce w zeszłym tygodniu w w klasztorze Mater Ecclesiae. Obraz nosi tytuł: „Portret Jego Świątobliwości Emerytowanego Papieża Benedykta XVI z jego papieską rodziną” i przedstawia papieża seniora wraz z jego najbliższymi współpracownikami.

fot. Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger - Benedetto XVI/facebook.com

Obraz stworzyła rosyjska malarka Natalia Tsarkova. Dzieło zaprezentowano 3 listopada w Rzymie, podczas XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Sztuki Sakralnej.

Obraz przedstawia emerytowanego papieża wraz z jego sekretarzem arcybiskupem Georgiem Gänsweinem, czterema siostrami zakonnymi ze zgromadzenia Memores Domini, które posługują w klasztorze Mater Ecclesiae (Carmelą, Loredaną, Cristiną i Rossellą). Na obrazie można także dostrzec nie żyjącego już starszego brata papieża seniora, ks. Georga Ratzingera.

W zeszłym tygodniu malarka miała okazję zaprezentować swoje dzieło samemu Benedyktowi XVI w klasztorze Mater Ecclesiae. Fundacja Watykańska J. Ratzinger – Benedykt XVI opublikowała zdjęcia z tego wydarzenia.

Reklama
Reklama

Artystka przyznała, że swoje obraz traktuje jako misję. W przeszłości wykonała oficjalny portret Benedykta XVI, a gdy abdykował postanowiła uwiecznić na płótnie ten historyczny czas. Papieżowi Benedyktowi pomysł bardzo się spodobał – podkreśliła.

pa, fondazioneratzinger.va/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę