Nasze projekty

Historyczna pielgrzymka papieża. „To ważny moment dla Iraku”

Za tydzień papież wyruszy w podróż apostolską do Iraku. Mieszkańcy tego kraju oczekują na wizytę Franciszka w klimacie nadziei i radości, domy i ulice przybierają odświętny wygląd.

Cathopic/Angelica Mendoza

Ojciec Naim Shoshandy, proboszcz parafii z Karakosz, opowiedział o atmosferze radości związanej z pielgrzymką Franciszka. Papież jest dla Irakijczyków świadkiem braterstwa i nadziei na lepszą przyszłość.

Jednym z miejsc, w których Ojciec Święty spotka się z wiernymi, jest katedra Najświętszej Maryi Panny w Karakosz, na Równinie Niniwy. Jeden z największych kościołów Bliskiego Wschodu został całkowicie zniszczony na skutek ataku i okupacji ze strony tzw. Państwa Islamskiego, ale teraz znowu nabiera blasku.

Irak przez wiele lat był pogrążony w wojnie. Teraz przeżywamy ogromnie ważny moment dla całego kraju, ponieważ wizyta Papieża, będzie bardzo istotnym wskazaniem drogowskazu na przyszłość. Będzie ona bardzo wyraźnym podkreśleniem znaczenia państwa na arenie międzynarodowej, szczególnie w obliczu wszystkich trudności, jakie nas wciąż dotykają – podkreśla o. Naim.

Reklama
Reklama

Jak podkreśla, kraj ten został bardzo mocno doświadczony, ale nadal przeżywa cierpienia związane z wieloma wojnami, które wybuchały w poprzednich latach.

Wizyta Papieża jest na pewno ważnym etapem w historii Iraku, służącym także powstrzymaniu ekstremizmu oraz tych, którzy go wspierają. To będzie okazja, aby tchnąć w naród nową nadzieję, aby podnieść na nowo ten kraj. To jakby dać mu nowe życie i nową duszę – dodał.

ZOBACZ: Franciszek odwiedzi w Iraku katedrę spaloną przez Państwo Islamskie

Reklama
Reklama

Pierwszy papież, który odwiedzi Irak

W czasie czterodniowej pielgrzymki do Iraku w dniach 5-8 marca papież Franciszek odwiedzi m.in. Bagdad, Mosul i Bakhdidę. Szczegółowy plan podróży został opublikowany w poniedziałek przez Watykan.

Franciszek będzie pierwszym papieżem, który odwiedzi Irak.

SPRAWDŹ: Papież na początku marca odwiedzi Irak. Znamy szczegółowy plan

Reklama

kh/Vatican News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę