Nasze projekty

Do Panamy pojedzie co najmniej 7 prezydentów

Prezydenci Portugalii, Salvadoru, Gwatemali czy Kostaryki będą jednymi z siedmiu głów państw planujących udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

O liście obecności poinformował wiceminister spraw zagranicznych Panamy Luis Miguel Hincapié. Wyjaśnił, że udział w 34. ŚDM zaplanowało co najmniej 7 zwierzchników państw, głównie środkowoamerykańskich. Wezmą oni udział we Mszy św., którą na zakończenie spotkania młodych odprawi papież Franciszek na terenie panamskiego Metro Parku.

Jak informuje polityk, na zaproszenie prezydenta Panamy z okazji 34. Światowych Dniach Młodzieży i papieskiej wizyty przybędą do kraju: prezydent Gwatemali, Jimmy Morales, prezydent Hondurasu Juan Orlando Hernández, prezydent Salwadoru Salvador Sánchez Cerén, prezydent Kostaryki Carlos Alvarado, prezydent Kolumbii Iván Duque oraz prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa.

Wezmą oni udział we Mszy św., której będzie przewodniczył papież Franciszek 27 stycznia na specjalnie przygotowanym Kampusie św. Jana Pawła II zlokalizowanym na przedmieściach stolicy Panamy, na terenie tzw. Metro Parku. Jak zapowiadają przedstawiciele władz Panamy, wizyta głów państw nie będzie połączona ze spotkaniami bilateralnymi, ponieważ przyjadą oni jedynie w celu uczestniczenia we wspólnej modlitwie z papieżem Franciszkiem.

Reklama
Reklama

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy i Kostaryki.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite