Cyryl objęty sankcjami na Ukrainie. Na liście również ponad 200 innych oligarchów

Patriarcha Rosji i Wszechrusi, Cyryl znalazł się na liście 256 oligarchów rosyjskich objętych sankcjami przez władze Ukrainy.

fot. Serge Serebro, Vitebsk Popular News/ Wikimedia

Prezydent Wołodymyr Zełeński w środę wdrożył decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony o sankcjach wobec rosyjskich oligarchów, firm, współpracowników i artystów. Jednak w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych sankcje na rosyjskiego „przywódcę duchowego” nakłada się na pięć a nie na dziesięć lat.

Sankcje te obejmują blokadę aktywów na terytorium Ukrainy; ograniczenie operacji handlowych; ograniczenie lub wstrzymanie tranzytu zasobów, lotów i transportu przez terytorium Ukrainy; anulowanie licencji i innych zezwoleń, których obecność jest konieczna w pewnych dziedzinach działalności; cofnięcie pozwoleń na użytkowanie gleby; zakaz udziału w prywatyzacji, dzierżawy majątku państwowego; pozbawienie ukraińskich nagród państwowych i innych form uznania; odwołanie wizyt oficjalnych; zaprzestanie wymiany kulturalnej, współpracy naukowej; zakaz nabywania działek.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę