Nasze projekty

Caritas w Azji po masakrze w Sagamiharze

O otwarcie serc na życie ludzkie, aby w każdym dostrzec odbicie Boga i w ten sposób budować nową ludzką rodzinę, zaapelował bp Tarcisio Isao Kikuchi SVD, dyrektor azjatyckiej Caritas. Nawiązał on do bolesnych wydarzeń z Sagamihary w okolicach Tokio, gdzie 26 lipca uzbrojony w nóż mężczyzna zabił co najmniej 19 osób niepełnosprawnych, raniąc wiele innych.

Biskup Niigaty przekazał kondolencje rodzinom ofiar ataku i ostro skrytykował motyw działania sprawcy masakry, według którego śmierć to dla ludzi niepełnosprawnych „wyzwolenie”. Dyrektor azjatyckiej Caritas wskazał, że tylko Bóg może określić wartość i przydatność życia ludzkiego.

Dodał też, iż wielu ludzi napotyka na poważne trudności w społeczeństwie i są to nie tylko niepełnosprawni fizycznie, ale też osoby zmagające się z problemami ekonomicznymi, zdrowotnymi, ostracyzmem społecznym czy obcokrajowcy. „Dlatego też musimy się nawzajem wspierać” – podkreślił bp Kikuchi.

Wyraził też nadzieję, że tragiczne wydarzenia w Sagamiharze pomogą Japończykom przemyśleć jeszcze raz kwestię wartości ludzkiego życia i otworzą ich serca na wzajemną braterską pomoc.

Reklama

(KAI/RV) / Niigata

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite