Nasze projekty

Były arcybiskup Paryża oskarżony o podwójne życie. Jego adwokat podejmuje działania

Pod koniec listopada media oskarżyły abp. Michela Aupetita o prowadzenie podwójnego życia. Były arcybiskup Paryża upoważnił adwokata do "zbadania wszelkich stosownych postępowań sądowych wobec redakcji Paris Match".

Fot: Cathopic.com/Luis Ángel Espinosa

Przypomnijmy, że abp Aupetit złożył na ręce papieża rezygnację z urzędu po oskarżeniach o niewłaściwe relacje z kobietą w 2012 roku, które pojawiły się w mediach.

Na stronie internetowej magazynu Paris Match ukazała się zapowiedź artykułu, który sugeruje, że były arcybiskup Paryża prowadził podwójne życie. W czwartek tekst ukazał się w papierowym wydaniu Paris Match.

Abp Aupetit stanowczo zaprzecza oskarżeniom i powołuje się na świadectwa osób, które go wówczas znały i mogą zaświadczyć, że nie prowadził podwójnego życia.

Reklama

Dziennikarze nie dostarczyli wiarygodnych dowodów winy arcybiskupa

Na antenie Radia Notre-Dame, dziennikarz tygodnika Famille Chretienne, Gérard Leclerc zauważył, że dotychczas dziennikarze nie dostarczyli przekonujących dowodów winy abp. Aupetita.

Musieli przyznać, że domysły ludzi z najbliższego otoczenia przeczą sobie nawzajem. Jedni twierdzili, że ks. Aupetit miał utrzymywać relacje z kobietą, inni wręcz przeciwnie, stanowczo temu zaprzeczali, podkreślając, że to właśnie on padł ofiarą nachalności kobiety, graniczącej z nękaniem. Również zarzuty dotyczące złego zarządzania diecezją nie znalazły jednoznacznego uzasadnienia.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę