Benedykt XVl dziękuje za życzenia urodzinowe: tak wiele znaków wierności i łączności bardzo mnie ucieszyło

Niemal trzy tysiące życzeń napłynęło z całego świata drogą internetową dla Benedykta XVI z okazji 95 urodzin, które papież-senior obchodził 16 kwietnia.

cathopic

Według informacji niemieckiej gazety „Tagespost” na stronie „benedictusXVI.org” umieszczono 2 893 życzenia gratulacyjne w 24 językach.

Z okazji moich 95. urodzin otrzymałem wiele serdecznych życzeń z całego świata. Tak wiele znaków wierności i łączności bardzo mnie ucieszyło. Z uczuciem wdzięczności czuję się związany z wszystkimi w modlitwie – skomentował papież.

Jak odnotowała „Tagespost”, obok niemieckiego, najwięcej życzeń przysłano po angielsku, włosku i po polsku. Informacje o życzeniach przekazał gazecie w porozumieniu z Jubilatem jego osobisty sekretarz, abp Georg Gänswein.

Reklama
Reklama

Benedykt XVI polecił mi przekazać serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przez stronę internetową `www.benedictusXVI.org` przekazali urodzinowe gratulacje papieżowi-seniorowi. Z wielką radością i głębokim wzruszeniem przeczytał wiele serdecznych słów, które mu tą drogą przekazano – powiedział niemieckiej gazecie abp Gänswein.

mg, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę