Nasze projekty

Australijski kardynał Pell skazany na 6 lat więzienia

Sąd w Melbourne skazał 77. letniego kard. Georga Pella na 6 lat pozbawienia wolności za wykorzystywanie dwóch małoletnich, do którego miało dojść w zakrystii katedry św. Patryka w tym mieście w roku 1996. O przedterminowe zwolnienie kardynał będzie mógł się ubiegać najwcześniej po 3 latach i 8 miesiącach.

W grudniu 2018 roku ława przysięgłych orzekła jego winę. W lipcu rozpatrywana będzie apelacja, złożona przez adwokata kard. Pella.

Postanowieniem sądu kard. Pell, który podtrzymuje swą niewinność, zostanie dożywotnio zarejestrowany jak przestępca seksualny.  Stolica Apostolska wszczęła w tej sprawie postępowanie kanoniczne.

Kard. Georg Pell był arcybiskupem Sydney, członkiem rady kardynałów doradzającej papieżowi Franciszkowi i prefektem Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. Na czas trwania procesu, który właśnie znalazł swój finał, został zwolniony z tych funkcji. Po zapadnięciu wyroku w grudniu 2018 Stolica Apostolska wydała mu także zakaz publicznego sprawowania posługi oraz jakiegokolwiek kontaktu z nieletnimi.

Reklama
Reklama

ad, KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite