Nasze projekty

Atak nożownika w kościele w Sydney. Biskup dźgnięty w czasie modlitwy

Kilka osób jest rannych po ataku nożownika w kościele w Sydney. Wśród ofiar jest biskup, który został zaatakowany podczas prowadzenia modlitwy. Sprawca został zatrzymany i jest przesłuchiwany.

fot. Scott Rodgerson/Unsplash

Według stacji ABC, powołującej się na pogotowie ratunkowe, nożownik zranił co najmniej cztery osoby, a jedną z nich przewieziono do szpitala. Sprawca został zatrzymany i jest przesłuchiwany – poinformowała w poniedziałek policja.

Do ataku doszło w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Wakeley. Wśród rannych jest biskup, który prowadził modlitwę.

To kolejny atak nożownika, do którego w ostatnich dniach doszło w Sydney. W sobotę doszło do ataku w centrum handlowym, w wyniku którego zginęło sześć osób. Napastnik został zastrzelony przez policjantkę.

Reklama

Papież Franciszek złożył kondolencje ofiarom ataku nożownika: „Jego Świątobliwość jest głęboko zasmucony wiadomością o brutalnym ataku w Sydney i zapewnia wszystkich dotkniętych tą bezsensowną tragedią, a zwłaszcza krewnych, o swojej bliskości”. Modli się za nich i za wszystkich, którzy nieśli pomoc.

Telegram został podpisany przez sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolina i skierowany do katolickiego arcybiskupa Sydney, Anthony’ego Colina Fishera.

RMF24, KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę