Angelina Jolie odwiedziła Lwów. Musiała uciekać do schronu

Angelina Jolie, hollywoodzka aktorka niespodziewanie w sobotę przyjechała do Lwowa, gdzie spotkała się z uchodźcami wojennymi. W pewnym momencie w mieście rozległ się alarm bombowy i aktorka, razem z mieszkańcami musiała ewakuować się do schronu.

fot. Максим Козицький/facebook.com

Dla nas wszystkich da wizyta była niespodzianką – napisał o wizycie Angeliny Jolie na swoim facebooku gubernator obwodu lwowskiego Maksym Kozicki.

Wiele osób, które widziały panią Jolie w obwodzie lwowskim, nie mogło uwierzyć, że to naprawdę ona. Ale od 24 lutego Ukraina pokazała światu, że mamy wiele niesamowitych rzeczy. To bardzo cenne, że mamy wsparcie ludzi tego poziomu. Na pewno wygramy – dodał.

„Była bardzo poruszona”

Hollywoodzka aktorka i Ambasador Dobrej Woli UNICEF we Lwowie odwiedziła placówkę medyczną, w której leczone są dzieci dotknięte trzy tygodnie temu atakiem rakietowym na stację kolejową w Kramatorsku, na wschodzie Ukrainy.

Reklama
Reklama

Była bardzo poruszona ich opowieściami. Jedna dziewczyna był nawet w stanie opowiedzieć pani Jolie prywatnie o swoim marzeniu – napisał Kozicki.

Maksym Kozicki we wpisie zaznaczył, że aktorka rozmawiała także z wolontariuszami udzielającymi pomocy medycznej i psychologicznej na Dworcu Głównym we Lwowie.

Dziękowała im za ich pracę. Powiedziała, że jako matka rozumie złożoność stojących przed nimi wyzwań, zwłaszcza jeśli chodzi o pomoc dzieciom. Rozmawiała z osobami, którym udało się wydostać z aktywnych stref walki. Wysłuchała historii ewakuowanych, którzy powiedzieli, że stracili wszystko w wyniku rosyjskich aktów terrorystycznych – napisał.

Reklama
Reklama

Musiała uciekać do schronu

Jednak Angelina Jolie bardzo szybko przekonała się, że w mieście cały czas jest niespokojnie. W czasie wizyty na dworcu kolejowym rozległ się nagle alarm bombowy.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, jak hollywoodzka aktorka pospiesznie ewakuowana jest z budynku dworca i prawdopodobnie kieruje się do schronu. Kiedy została spytana przez jedną z osób, czy się boi, pewnym głosem odpowiada, że nie.

Angelina Jolie, która na Ukrainę przybyła z misją humanitarną jako specjalna wysłanniczka ONZ ds. uchodźców od lat angażuje się w działania humanitarne. Od początku wojny jasno wyrażała poparcie dla Ukrainy i Ukraińców, którzy z powodu wojny zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów.

Reklama

pa, pap, ukrinform.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę