Abp Szewczuk: wojna się przeciąga, rakiety spadają na nasze spokojne miasta i wsie

"Dziś w sposób szczególny modlimy się za miasto Mariupol, za tych ludzi, którzy potrzebują szczególnej uwagi wspólnoty międzynarodowej" - mówił abp. Światosław Szewczuk w codziennym orędziu wojennym.

fot. Алесь Усцінаў/pexels.com

W codziennym przemówieniu zwierzchnik ukraińskich grekokatolików rozważał uczynki miłosierdzia, zachęcając rodaków, aby próbowali darować zadane im urazy.

Abp Szewczuk zauważył, że po ludzku jest czymś normalnym, że każde doświadczone zło i niesprawiedliwość pozostawia w nas urazę.

Im dłużej ją jednak w sobie nosimy, tym bardziej nas ona rani. Dlatego idąc za przykładem samego Boga i Jego miłosierdzia powinniśmy urazy chętnie darować. W ten sposób niszczymy zło i grzech – mówił zwierzchnik ukraińskich grekokatolików.

Reklama
Reklama

„Cały świat patrzy na wolę Ukrainy, by być wolnym, niepodległym państwem”

Wojna się przeciąga. Bomby lotnicze i rakiety nadal spadają na nasze spokojne miasta i wsie. Na podstawie doniesień z frontu wiemy, że najbardziej zacięte walki toczą się na wschodzie Ukrainy, w regionie donieckim i ługańskim (…), nasze wojsko skutecznie broni naszej Ojczyzny. Ale nadal trwają lotnicze ataki w różnych regionach Ukrainy, które chciałby przecież żyć w pokoju, w regionie odesskim, mikołajewskim – mówił.

Dziś w sposób szczególny modlimy się za miasto Mariupol, za tych ludzi, którzy potrzebują szczególnej uwagi wspólnoty międzynarodowej. Modlimy się za tych, którzy przebywają w okupowanym Chersoniu, Melitopolu, Berdiańsku. Modlimy się i chcemy pomagać tym, którzy na różny sposób zostali poszkodowani na skutek wojny, (…) a zwłaszcza tym, którzy znajdują się daleko od swego domu, tym, którzy są ranni. (…) Ukraina się broni, Ukraina walczy, Ukraina wygrywa. I cały świat patrzy na wolę Ukrainy, by być wolnym, niepodległym państwem – dodał.

kh, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę