Abp Szewczuk: Świat nie ma prawa przywyknąć do tej wojny

Abp Światosław Szewczuk w swoim codziennym orędziu zaprosił do modlitwy o to, aby cały świat nauczył się takich działań, które powstrzymałyby wszystkie konflikty zbrojne. „Świat nie ma prawa przywyknąć do tej wojny” - podkreślił.

Mathias Reding / Pexels

W trakcie swojego orędzia, hierarchia poinformował, że pomimo wciąż trwającego konfliktu zbrojnego, w Ukraińcach nie gaśnie nadzieja i starają się czynić dobro nawet w trudnych warunkach wojennych. Stąd w swojej serii nauk o zdrowym gospodarowaniu przypomniał, że aby spełniać w praktyce wszystkie podane wcześniej zasady, potrzebna jest żywa, konkretna wiara i świadczenie o niej we własnej społeczności. Abp Szewczuk zwrócił się następnie do ukraińskiej młodzieży:

Drodzy bracia i siostry! Dzisiaj właśnie na wasze ramiona spadł cały ciężar tej wojny. Właśnie ukraińska młodzież, dziewczyny i chłopcy, bronią dzisiaj swojej ojczyzny. Dzisiaj wy wywalczacie prawo do istnienia dla wolnej, niezależnej Ukrainy. I dlatego dzisiaj troska o ukraińską młodzież znajduje się w centrum uwagi posługi duszpasterskiej naszego Kościoła – powiedział abp Szewczuk.

Zazwyczaj dziewczęta i chłopcy w tym okresie swojego życia są wezwani do tego, by zrozumieć pełnię swoich darów i talentów. Mówimy: by odnaleźć swoje życiowe powołanie, zrozumieć, kim być w tym życiu (…). Aby rozeznać swoje powołanie i je pojąć, a następnie mieć odwagę wcielić je w życie, potrzeba dobrej porady, dobrego doradcy, ojca duchowego. I wasz Kościół chce wam w tym pomagać. Dlatego każdego roku organizujemy dla was w miesiącu wrześniu festiwal „Wiatr nadziei”. Bo tą nadzieją żyjemy i ona jest pierwszym owocem naszej wiary w Boga. Tego roku ten festiwal odbędzie się 17 i 18 września w Krakowie. Zapraszam was na niego (…). Czekamy na was wszystkich. Niechaj wiatr nadziei wypędzi z Ukrainy ducha wszelkiego wrogiego zamysłu. Niech wiatr nadziei da naszej młodzieży perspektywę nowego wolnego życia w ich własnej ojczyźnie.

Reklama
Reklama

KAI, ka/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę