99-latek uzyskał tytuł magistra! Jest najstarszym absolwentem we Włoszech

Niemal stuletni Giuseppe Paterno obronił z wyróżnieniem pracę magisterską na uniwersytecie w Palermo. Tym samym mężczyzna spełnił marzenia z dzieciństwa.

fot. WION/youtube.com (screen)

Giuseppe Paterno pochodzi z ubogiej rodziny, ma sześcioro rodzeństwa. Od dziecka marzył o zdobyciu wykształcenia, ale w pewnym momencie musiał przerwać naukę i pójść do pracy.

Najpierw pracował jako posłaniec, a później w kolei. Jako trzydziestolatek ukończył szkołę średnią w zawodzie geodety. W ciągu dnia pracowałem, chodziłem do szkoły, a wieczorami się uczyłem – tłumaczył Giuseppe.

Po przejściu na emeryturę ojciec dwójki dzieci i dziadek czwórki wnucząt mógł poświęcić się nauce i w 2017 roku zapisał się na studia filozoficzne. Budziłem się o siódmej rano, żeby się uczyć – opowiadał Paterno.

Reklama

Już w 2020 roku Giuseppe został najstarszym absolwentem uczelni wyższej we Włoszech, a po dwóch latach pobił swój rekord i otrzymał „dyplom magistra nauk filozoficznych”, uzyskując maksymalną ocenę 110.

„Dzisiaj, 18 lipca, w Unipie, Giuseppe Paternò, urodzony w 1923 roku, został ogłoszony magistrem nauk filozoficznych” – napisał z satysfakcją jego syn, Ninni Paterno, na Facebooku.

kh, palermolive.it/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę