Nasze projekty

Zmiany personalne duchowieństwa w archidiecezji gnieźnieńskiej

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie 24 czerwca i 1 lipca 2024. Publikujemy listę zmian.

fot. archidiecezja gnieźnieńska/archidiecezja.pl

INSTYTUCJE CENTRALNE

Ks. Marcin Kulczynski zwolniony z obowiązków sekretarza Prymasa Polski i mianowany proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Jakub Kapelak zwolniony z obowiązków kapelana Prymasa Polski i mianowany sekretarzem Prymasa Polski. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Maciej Jasiński po powrocie ze studiów w Rzymie mianowany kapelanem Prymasa Polski. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Reklama

Ks. Karol Świderski zwolniony z obowiązków dyrektora Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów w Gnieźnie oraz z funkcji referenta referatu finansowo-administracyjnego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Łubowie. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Marcin Korybalski, notariusz w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, mianowany dyrektorem Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów w Gnieźnie i kuratorem dla oskarżonych duchownych. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

PROBOSZCZOWIE I ADMINISTRATORZY

Emerytura

Reklama

Ks. Jan Kasprowicz, dotychczasowy proboszcz parafii przy Bazylice Prymasowskiej pw. Wniebowzięcia NMP, przechodzi na emeryturę. Jednocześnie będzie pełnić funkcję delegata arcybiskupa gnieźnieńskiego ds. kultury. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Jerzy Rafalont, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Brześciu n. Gopłem, przechodzi na emeryturę. Dekret wejdzie w życie 1 lipca 2024.

Ks. Roman Kotecki, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy, przechodzi na emeryturę. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Reklama

Nominacje proboszczowskie

Ks. Przemysław Kwiatkowski, przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, mianowany proboszczem parafii przy Bazylice Prymasowskiej pw. Wniebowzięcia NMP. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Jan Łykowski, zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Łubowie i skierowany na urlop zdrowotny. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Tomasz Radziński, administrator parafii pw. św. Mateusza w Ostrowie n. Gopłem, mianowany dodatkowo administratorem parafii pw. św. Wojciecha w Brześciu n. Gopłem. Dekret wejdzie w życie 1 lipca 2024.

Ks. Daniel Zientara, administrator parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ciążeniu, mianowany proboszczem tejże parafii. Dekret wejdzie w życie 1 lipca 2024.

WIKARIUSZE I REZYDENCI (dekrety wejdą w życie 1 lipca 2024)

Ks. Łukasz Abram zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie.

Ks. Rafał Bachora zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie.

Ks. Paweł Balicki zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Wita w Rogoźnie.

Ks. Jarosław Banasiak zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Marcina w Żninie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży.

Ks. Krzysztof Brzykcy zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Floriana w Żninie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni.

Ks. Rafał Budzyński zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kleczewie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie.

Ks. Radosław Czerwonka zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy i mianowany wikariuszem w parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie.

Ks. Grzegorz Dębowski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni i mianowany wikariuszem w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.

Ks. Stanisław Ejdys zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu.

Ks. Krzysztof Idczak zwolniony z obowiązków rezydenta w parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy i skierowany na urlop.

Ks. Łukasz Jaworski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Floriana w Żninie.

Ks. Romuald Karmoliński zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marcina w Żninie.

Ks. Krzysztof Kępiński zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy.

Ks. Krzysztof Kubaszewski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie.

Ks. Daniel Leszczyński zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy.

Ks. Maciej Łakomiak zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu.

Ks. Dawid Mistelski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie.

Ks. Waldemar Myka zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni.

Ks. Michał Owczarczak zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu i skierowany na studia do Rzymu (prawo kanoniczne).

Ks. Rafał Pęchorzewski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Andrzeja w Kleczewie.

Ks. Tomasz Rogaliński zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Wita w Rogoźnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie.

Ks. Michał Romel zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu i mianowany wikariuszem w parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie.

Ks. Adam Sarbinowski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu.

Ks. Krzysztof Stawski (wyśw. 2021) zwolniony z obowiązków rezydenta w parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu i mianowany rezydentem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy.

Ks. Mateusz Stróżewski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie.

Ks. Julian Wawrzyniak zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie.

Ks. Paweł Wilczewski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie i skierowany na urlop.

Ks. Rafał Wojciechowski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu i mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie.

Ks. Leszek Zych zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni i mianowany wikariuszem w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu.

archidiecezja.pl

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę