Nasze projekty

Zatrzymano podejrzanego o podpalenie kościoła w Nowym Sączu

22-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

fot. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu/ facebook.com

Do pożaru drewnianego kościoła pw. Świętej Heleny w Nowym Sączu doszło 16 czerwca około godz. 5:00. W wyniku działania ognia zniszczeniu uległa drewniana konstrukcja budynku wraz z wyposażeniem, w tym zabytkowy ołtarz, rzeźby i obrazy wpisane do rejestru zabytków. Wstępnie straty oszacowane zostały na kwotę przekraczającą 1 milion złotych.

PRZECZYTAJ>>> Pożar zabytkowego kościoła w Nowym Sączu. Strażacy zdążyli wynieść tabernakulum

Podpalenie kościoła. Zatrzymanemu grozi więzienie

Po ugaszeniu pożaru sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratora, przy udziale m.in. konserwatora zabytków oraz biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, podjęli czynności dochodzeniowo-śledcze polegające m.in. na ustaleniu i przesłuchaniu świadków, a także zabezpieczeniu zapisu z monitoringu.W sprawie zostało wszczęte śledztwo. Dzięki wnikliwej i intensywnej pracy kryminalni wytypowali osobę, która mogła spowodować ten pożar.

Reklama

Na podstawie zarządzenia Prokuratora Rejonowego w Nowym Sączu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali zatrzymali 22-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Po nocy w policyjnej celi młody sądeczanin został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru zabytkowego kościoła.

Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę