Nasze projekty

„RESET”, czyli spotkanie młodzieży z abpem Rysiem. Po wakacjach wraca Arena Młodych

Po przerwie spowodowanej pandemią, wraca Arena Młodych, wielkie spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży, które ma odnowić ich relację z Bogiem i Kościołem. Tuż po wakacjach, w poniedziałek 13 września, młodzi spotkają się na wspólnej modlitwie na stadionie żużlowym Orła Łódź.

fot. Archidiecezja Łódzka/ archidiecezja.lodz.pl

Arena Młodych gromadziła w ubiegłych latach nawet kilkanaście tysięcy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach rekolekcji wielkopostnych mogli spotkać się wspólnie na modlitwie, refleksji biblijnej, wysłuchać konferencji i świadectw swoich rówieśników. To również dobra okazja do odnowienia swojej wiary poprzez sakrament pokuty, adorację Najświętszego Sakramentu oraz wspólną Eucharystię.

Organizowanie Areny Młodych zainicjował metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, aby w ten sposób wyjść do młodych, poruszyć ich serca a dzięki temu doprowadzić do odnowy ich relacji z Bogiem i Kościołem. Pan Bóg chce się z nimi zmierzyć na Atlas Arenie i chce nam zaproponować takie zapasy, w których będziemy zwycięzcami i jako zwycięzcy wyjdziemy z tych zapasów kimś kompletnie nowym – mówił w ubiegłym roku abp Ryś, zapraszając młodych do udziału w tym wydarzeniu.

Hasłem tegorocznego spotkania jest „RESET”. Na Arenę Młodych zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych archidiecezji łódzkiej. Młodzi, którzy chcą pomóc w organizacji spotkania poprzez wolontariat, śpiew czy taniec, organizatorzy zapraszają do odwiedzin strony internetowej www.arenamlodych.pl, gdzie w zakładce „Dla Młodzieży” znaleźć można wszystkie szczegółowe informacje.

Reklama
Reklama

Zapisy na Arenę Młodych prowadzone są przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej – www.katecheza.lodz.pl.

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę