Nasze projekty

Więźniowie modlili się przed ikoną Matki Bożej. Po beatyfikacji nawiedziła Wronki

Jasnogórska ikona powracająca do archidiecezji poznańskiej po uroczystościach beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie nawiedziła w ostatnich dniach Zakład Karny we Wronkach.

Fot. Flickr EpiskopatNews


Kadra jednostki dowiedziała się o możliwości odwiedzin ikony jasnogórskiej w Zakładzie Karnym we Wronkach zaledwie kilka dni wcześniej. Po przyjeździe obraz został powitany przez dyrektora więzienia kpt. Mariusza Przybyła, zastępcę ppłk Zbigniewa Konopackiego i kapelana więziennego ks. Pawła Pawlickiego.

Cieszymy się, że możemy powitać kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w tym miejscu – powiedział kpt. Przybył, witając kopię obrazu, która po raz pierwszy w historii zagościła we wronieckim więzieniu.

Obraz został przeniesiony do kaplicy zakładu karnego, w której odprawiono uroczystą mszę św. z udziałem funkcjonariuszy, pracowników, zaproszonych gości, a także osadzonych. Przed obrazem złożono kwiaty, a wśród nich znalazła się również wiązanka od społeczności skazanych.

Reklama
Reklama

Po Eucharystii wszyscy chętni mogli uczestniczyć w adoracji, natomiast na zakończenie peregrynacji ikony mszę św. pożegnalną odprawili franciszkanie z wronieckiego klasztoru.

Peregrynacja kopii Ikony Jasnogórskiej po wszystkich polskich parafiach zaczęła się w 1957 roku za sprawą bł. kard. Wyszyńskiego. W 1985 roku powróciła idea „wędrówki” obrazu, który od 2019 roku nawiedza kościoły archidiecezji poznańskiej. Z powodu pandemii, w marcu 2020 roku peregrynacja została przerwana, a następnie wznowiona w sierpniu obecnego roku.

kh/sw.gov.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę