Nasze projekty

Wiemy, którzy księża najlepiej grają w piłkę. To oni zdobyli mistrzostwo Polski

Księża z diecezji zamojsko-lubaczowskiej zdobyli złoty medal mistrzostw Polski w halowej piłce nożnej. Tym samym obronili tytuł z zeszłego roku, pokonując w finale drużynę diecezji kieleckiej. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji archidiecezji gdańskiej.

fot. Parafia rzymskokatolicka św. Brata Alberta w Zamościu/facebook.com

W turnieju finałowym, który odbył się w piątek i sobotę w hali MOSiR w Rumi uczestniczyły kapłańskie drużyny z 18 diecezji.

Spotykamy się po raz pierwszy na tym turnieju w archidiecezji gdańskiej i cieszę się, że możemy was gościć. Wiem, że pogodzić aktywność sportową z duszpasterską i wszystkimi zajęciami nie jest łatwo – powiedział w czasie losowania grup w Gdańsku-Oliwie abp Tadeusz Wojda do zgromadzonych kapłanów piłkarzy.

Sport potrzebuje czasu i treningu. Dobrze, że znajdujecie czas na ćwiczenia fizyczne i dbacie o zdrowie. Ufam, że dni rozgrywek upłyną w duchu fair play i będą świadectwem braterskiego spotkania na boiskach – mówił metropolita gdański.

Reklama

O trzecie miejsce walczyły drużyny archidiecezji gdańskiej i metropolii białostockiej. Spotkanie obfitowało w liczne zwroty akcji. To goście jako pierwsi objęli prowadzenie. W drugiej połowie gospodarze przypuścili serię skutecznych ataków na bramkę białostoczan. Ugruntowana przewaga w polu i strzeleckie umiejętności ks. Pawła Łuczaka zaowocowały zwycięstwem – spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 dla gdańszczan.

W finale doszło do powtórki z zeszłorocznej edycji mistrzostw – na boisku spotkały się drużyny diecezji zamojsko-lubaczowskiej i kieleckiej. Ekipa z południowego wschodu Polski zdominowała przeciwników już w pierwszej połowie meczu, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Na zakończenie dwudniowych zmagań 18 drużyn z całej Polski biskup pomocniczy gdański Wiesław Szlachetka wręczył medale, puchary i nagrody dla zawodników – najlepszym został ks. Paweł Łuczak z Gdańska.

Gratuluję wszystkim drużynom, zwłaszcza zwycięzcom z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. To pewnie dlatego, że w Biłgoraju mają sanktuarium św. Marii Magdaleny, jedyne miejsce na świecie, gdzie ona się objawiła, więc pewnie szczególnie ich wspierała w tym turnieju. W drugiej połowie kibicowałem drużynie z Kielc – mówił.

Reklama

Cieszę się, że księża uprawiają sport, bo jest to także forma oddziaływania duszpasterskiego. Za to dziękuję wszystkim kapłanom, którzy zechcieli wziąć udział w tym pięknym widowisku – powiedział bp Szlachetka.

Kolejne mistrzostwa księży w piłce nożnej halowej odbędą się za rok w Białymstoku.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę