Nasze projekty

W sieci pojawiły się sfałszowane zaświadczenia o kursach przedmałżeńskich. „To przestępstwo”

Gdańscy dominikanie poinformowali, że od wielu miesięcy zmagają się z problemem fałszywych zaświadczeń o odbyciu kursu przedmałżeńskiego. „Tego typu działanie jest przestępstwem i każda parafia, gdzie posługiwano się fałszywymi dokumentami jest zobowiązana do zawiadomienia Policji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa” – piszą zakonnicy.

Fot: Pixabay.com/Pexels

O sprawie poinformowali gdańscy dominikanie na swoim Facebooku. „Z przykrością informujemy, że od wielu miesięcy trwa proceder sprzedawania przez internet fałszywych dokumentów, na których widnieją podrobione pieczęcie naszego klasztoru, parafii oraz imienna pieczęć proboszcza, a także sfałszowane podpisy dominikanów. Dokumenty dotyczą rzekomo odbytych kursów przygotowujących do celebrowania przyjęcia sakramentu małżeństwa: zaświadczenie z odbycia kursu przedmałżeńskiego oraz zaświadczeń z poradni rodzinnej” – piszą.

Z przykrością informujemy, że od wielu miesięcy trwa proceder sprzedawania przez internet fałszywych dokumentów, na…

Posted by Dominikanie Gdańsk on Monday, September 13, 2021

Zaznaczają, że takie działanie jest przestępstwem i każdy ksiądz, który zobaczy takie sfałszowane dokumenty, powinien zgłosić sprawę na policję.

Reklama
Reklama

„Trudno nam także przyjąć, że narzeczeni przygotowujący się do złożenia małżeńskiej przysięgi uczciwości sami posługują się nieuczciwymi metodami” – piszą. Mówią także, że w efekcie dochodzi do przykrych sytuacji w dniu ślubu, kiedy ksiądz orientuje się, że przedstawione przez młodą parę dokumenty są sfałszowane.

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę