Nasze projekty

W Radomiu przeszedł Marsz Życia i Rodziny. „To jest niesamowite objawienie piękna i wagi życia”

"Obecność każdego z was jest wyjątkowym świętem życia. Kiedy jesteście tymi, którzy niosą piękno i odpowiedzialność rodzicielstwa - to jest niesamowite objawienie piękna i wagi życia" - mówił bp Solarczyk podczas Mszy św. rozpoczynającej Marsz Życia i Rodziny w Radomiu.

Marsz dla Życia i Rodziny. Radom 2019. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Tradycyjne marsz rozpoczął się od mszy świętej w kościele św. Jana Chrzciciela, a po niej wierni wzięli udział w marszu, który zakończył się na placu Corazziego. Biskup Marek Solarczyk podziękował wszystkim za udział w pochodzie. Moja ogromna wdzięczność i wielka radość, że jesteście. Obecność każdego z was jest wyjątkowym świętem życia. Kiedy jesteście tymi, którzy niosą piękno i odpowiedzialność rodzicielstwa – to jest niesamowite objawienie piękna i wagi życia – mówił bp Solarczyk.

Kluczowa postać – ojciec

Wydarzeniu towarzyszyło hasło: „Tato – bądź, prowadź, chroń!”. Wśród uczestników marszu był Kazimierz Przeszowski z Centrum Życia i Rodziny, który mówił o szczególnej roli ojca w rodzinie. Chcieliśmy zwrócić uwagę w tym roku na jedną kluczową postać: jest nią ojciec. Sam mam być zaszczyt być mężem i ojcem czwórki dzieci i to najważniejsza z ról, jaką przyszło mi pełnić – powiedział Kazimierz Przeszowski.

W marszu wzięli udział także przedstawiciele władz miasta i instytucji miejskich, między innymi wiceprezydent Jerzy Zawodnik, a także Elwira Skoczek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej. Cieszę się, że po raz kolejny mogę być z państwem. Wszyscy zgadzamy się, że życie jest wartością nadrzędną, ale żeby w sposób właściwy funkcjonowało, potrzebuje fundamentu, którym jest matka i ojciec – powiedział wiceprezydent Zawodnik.

Reklama
Reklama

W radomskim marszu wziął udział także Marek Jurek z Prawicy Rzeczypospolitej, były marszałek sejmu. Ten marsz zasługuje na to, żeby w przyszłym roku być nie tylko radomskim, ale mazowieckim marszem życia i rodziny. Radom zasługuje, żeby być drugą stolicą życia na Mazowszu – powiedział Marek Jurek.

„Warto rozmawiać o rodzinie i jej problemach”

Marsz dla Życia i Rodziny poprzedził Tydzień Rodziny w Diecezji Radomskiej, który rozpoczął się 20 września. W piątek dla zatroskanych rodziców referat wygłosił Wiesław Gajewski.

Z pewnością warto rozmawiać o rodzinie i jej problemach, tak samo jak warto i trzeba rozmawiać o problemach nastolatków i problemach dorastania. Wielką sztuką jest umieć powiedzieć dziecku – przepraszam, tak jak fundamentem miłości do dziecka będzie miłość do męża i żony – mówił specjalista nauk o małżeństwie i rodzinie oraz profilaktyki zintegrowanej, prezes Fundacji Czyste Serca oraz redaktor portalu społecznościowego Przystań Czystych Serc.

Reklama
Reklama

Marsz Życia i Rodziny przeszedł ulicami Radomia 26 września. Jego uczestnicy manifestowali swoje przywiązanie do tradycyjnego modelu rodziny i wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

KAI,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę