Nasze projekty

Ujawniono list ks. Olszewskiego z aresztu. „Jestem zszokowany”

"List osadzonego w areszcie księdza jest świadectwem publicznego upokarzania" - pisze portal wpolityce.pl, który ujawnił fragment listu ks. Michała Olszewskiego.

fot. Profetopl/YouTube

Sąd przedłużył ostatnio areszt ks. Michałowi Olszewskiemu, sercaninowi i prezesowi Fundacji Profeto, który usłyszał zarzuty w związku ze śledztwem prokuratury dotyczącym Funduszu Sprawiedliwości.

Co ujawnił w liście ks. Olszewski?

Na portalu wpolityce.pl opublikowano fragment listu ks. Olszewskiego, który w całości zostanie opublikowany w nowym wydaniu tygodnika „Sieci”. „List osadzonego w areszcie księdza jest świadectwem publicznego upokarzania, nieludzkiego traktowania i esbeckich metod, którym był poddawany duchowny pod dyktando Prokuratury Krajowej rządzonej przez Adama Bodnara” – czytamy na portalu wpolityce.pl.

Oto fragment listu:

Reklama

„Zawieziono mnie na »dołek«. Od 6 rano, przez cały dzień (nawet przy czynnościach fizjologicznych) byłem skuty. Ani na chwilę nie zdjęto mi kajdanek. Usłyszałem, że o tej porze nie ma ani kolacji, ani wody. Ubłagałem pół butelki wody z kranu, przyniesionej w butelce, która stała w celi. Rano, kiedy prosiłem, by zaprowadzono mnie do WC, usłyszałem: »Lej do niej«” – relacjonuje ksiądz.

„Gdy wróciłem do celi, posprzątałem ją po poprzednim lokatorze i padłem jak nieżywy. Po krótkiej chwili nagle zapaliło się światło. Okazało się, że jestem pod »specjalnym nadzorem«. Stąd kamera, kajdanki, nawet przy przejściu na spacerniak, odizolowanie od innych […], budzenie światłem przez całą noc, co godzinę! Tak było przez pierwsze dwa tygodnie”.

Sprawą zajmuje się RPO. List komentuje mecenas ks. Olszewskiego

Jak poinformowała Gazeta Polska Codziennie, sprawą zajął się już Rzecznik Praw Obywatelskich. Już wiem o sprawie. Będzie reakcja z naszej strony. Zakomunikujemy ją, gdy wyjaśnimy sytuację – poinformował „GPC” Marcin Wiącek.

Reklama

Jestem zszokowany, wstrząśnięty. Będziemy w tej sprawie interweniowali zarówno u polskiego RPO, jak i w organizacjach międzynarodowych. Wygląda na to, że Polska wróciła do praktyki tortur. To skandal na skalę co najmniej europejską – powiedział „Codziennej” obrońca ks. Olszewskiego mec. Krzysztof Wąsowski.

ZOBACZ TEŻ: Sąd przedłużył areszt ks. Michała Olszewskiego o kolejne 3 miesiące

wpolityce.pl, Gazeta Polska Codziennie, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę