Nasze projekty

Tysiące mężczyzn przeszło ulicami Bydgoszczy. „Różaniec motywuje do tego, by wciąż od siebie wymagać”

Kilka tysięcy mężczyzn z różańcem w ręku przeszło ulicami Bydgoszczy. Procesja modlitewna została zorganizowana przez ogólnopolską wspólnotę Wojowników Maryi. Do sieci trafiły nagrania, jak mężczyźni śpiewają wspólnie pieśń "Bogurodzica". Zobacz!

fot. Kecharitomene, youtube.com/Visegrád 24, twitter.com

W sobotę, 14 stycznia ogromna grupa mężczyzn spotkała się na wspólnej modlitwie w Bydgoszczy, przewodniczył jej ks. Dominik Chmielewski, duszpasterz wspólnoty „Męski Różaniec”.

Około 8 tysięcy mężczyzn z całej Polski, ale i z Europy z różańcem w ręku przeszło ze Starego Rynku do Bazyliki p.w. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. Do sieci trafiło wiele nagrań, jak mężczyźni po dotarciu do bazyliki odśpiewali wspólnie pieśń „Bogurodzica”.

Podobne spotkania są organizowane kilka razy w roku. Dzisiaj możemy powiedzieć, że Bydgoszcz jest dla nas stałym domem, do którego chętnie powracamy. Miejscem, w którym chcemy się formować – powiedział Łukasz Manikowski. Przedstawiciel wspólnoty w grodzie nad Brdą dodał, że celem jest umacnianie siebie w wierze. Chodzi przede wszystkim o duchowy wzrost. Również o walkę, ale nie na miecze, a z różańcem. Modlimy się za rodziny, kapłanów, trwając na adoracji – dodał Manikowski.

Jak przyznał w rozmowie lider Wojowników Maryi – ks. Dominik Chmielewski SDB – Bydgoszcz zawsze była i jest bliska jego sercu. Jestem bydgoszczaninem i zawsze towarzyszyło mi pragnienie, by właśnie to miasto było maryjne. By było miejscem, w którym mężczyźni dojrzewać będą do bycia odpowiedzialnymi za swoje małżeństwa, rodziny, miejsca, gdzie żyją – powiedział. Salezjanin wyraził wdzięczność biskupowi Krzysztofowi Włodarczykowi za otwartość serca i życzliwe przyjmowanie Wojowników Maryi. Tysiące mężczyzn przyjeżdżają, by modlić się za rodziny, małżeństwa, władze miasta. To jest coś niezwykłego i budującego – dodał.

„Różaniec motywuje do tego, by wciąż od siebie wymagać”

Był różaniec, konferencja, Koronka do Bożego Miłosierdzia, ale i Eucharystia – centrum spotkania. Tym razem chcemy w sposób szczególny rozbudzić świadomość życia, które w każdej chwili może się skończyć. Nasze dni błyskawicznie mijają, stąd w każdej chwili powinniśmy być gotowi, by stanąć przed Bogiem i zdać Jemu relację – powiedział ks. Dominik Chmielewski SDB. Według niego na tym polega odpowiedzialność mężczyzny. Jesteśmy zobligowani do tego, by brać odpowiedzialność za każdą decyzję, wybór, jakiego dokonujemy. I nie jest to straszenie, ale motywowanie do najpiękniejszych wyborów, wartościowego i świadomego życia – powiedział ks. Chmielewski SDB.

Reklama

W bazylice modlili się mieszkańcy z Polski, jak i ci mieszkający w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Szwecji. Francji, Austrii i Niemiec. Im bliżej jesteśmy Boga, tym mocniej uderza w nas zło. Różaniec motywuje do tego, by wciąż od siebie wymagać, pracować nad sobą poprzez formację – podsumował Ryszard Sudół, wicelider Wojowników Maryi grupy Warszawa-Siekierki.

Kolejne ogólnopolskie spotkanie formacyjne Wojowników Maryi odbędzie się w lutym w Płocku.

Ogólnopolskie spotkania modlitewne organizowane przez wspólnotę Wojownicy Maryi odbywają się cyklicznie w różnych miastach w Polsce. Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi jest ks. Dominik Chmielewski SDB.

Reklama

pa, KAI, tvp.info/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę