Nasze projekty

Tylko kilku dominikanów wyruszy na szlak. „Tradycyjne pielgrzymowanie niemożliwe”

"Jesteśmy zmuszeni zakomunikować, że ze względu na charakter naszej pielgrzymki, tradycyjne wędrowanie na Jasną Górę nie będzie w tym roku możliwe" - czytamy w komunikacie o. Łukasza Wiśniewskiego OP, przeora krakowskich dominikanów, na temat Pielgrzymki Dominikańskiej.

Na trasę Pielgrzymki Dominikańskiej, która zazwyczaj zmierza na Jasną Górę od 3 do 9 sierpnia, wyruszy w tym roku tylko kilku zakonników. „Na pielgrzymim szlaku reprezentować nas będzie kilku braci dominikanów, którzy zaniosą Maryi nasze intencje” – czytamy w komunikacie o. Wiśniewskiego.

Tradycyjne pielgrzymowanie jest niemożliwe, ale dominikanie zachęcają do łączności duchowej i uczestniczenia w codziennych mszach o godz. 19:30 w krakowskiej bazylice. „Pielgrzymkę zaś zwieńczy Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze, sprawowana 9 sierpnia o godz. 13.00, na którą już teraz bardzo gorąco Was zapraszamy – oczywiście obowiązkowo w biało-czarnych barwach!” – czytamy w komunikacie.

Drodzy Pielgrzymi! :)Pewnie wielu z Was czekało na informację czy 3 sierpnia wyruszymy wspólnie ze Stolarskiej w…

Reklama
Reklama
Posted by Pielgrzymka Dominikańska on Friday, June 11, 2021

„Trasę wędrówki wyznaczą miejsca, w których żyjemy”

„W tym roku nasze pielgrzymowanie będzie więc miało charakter bardziej indywidualny niż zazwyczaj, a trasę wędrówki wyznaczą miejsca, w których żyjemy, osoby, które spotkamy i sprawy, którymi będziemy się zajmować. To właśnie w tych konkretach życia chcemy odkrywać, w jaki sposób mamy iść za Chrystusem i podejmować Dominikowe wezwanie, aby głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby” – tłumaczy dominikanin.

„Idźcie i głoście” to hasło tegorocznej pielgrzymki, które nawiązują do rozesłania uczniów przez Jezusa oraz posłania braci przez św. Dominika”. „W roku śmierci naszego Założyciela chcemy na nowo odkrywać jego apostolski zapał. Dominik to człowiek, który nie narzekał na rzeczywistość, ale rozeznawał potrzeby czasu i twórczo na nie odpowiadał” – napisał o. Wiśniewski.

Informacje o pielgrzymce oraz różne materiały i konferencje będą zamieszczane na >>>Facebooku<<<.

Reklama
Reklama

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę