Nasze projekty

Trwa akcja „Wyślij pączka do Afryki”. Na tegoroczne projekty potrzeba 670 tys. zł

Równowartość jednego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Odmawiając sobie słodkości związanych z Tłustym Czwartkiem, można wspomóc kapucyńskie projekty misyjne. Fundacja „Kapucyni i Misje” z Krakowa po raz kolejny prowadzi zbiórkę pt. „Wyślij pączka do Afryki”.

fot. Racool_studio/freepik.pl

W akcji mogą wziąć udział zarówno ci, którzy pączki kupią, jak i ci, którzy odmówią sobie tej przyjemności. Pomóc można przede wszystkim kupując „e-pączka” na stronie paczek.kapucyni.pl.

Równowartość jednego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Na wspomnianej stronie można kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób wesprzeć projekty prowadzone przez kapucynów, które obejmują m.in. edukację, opiekę zdrowotną, sprawy społeczne i religijne oraz działalność związaną z dostarczaniem ludziom zdrowej wody.

W tym roku skupiamy się szczególnie na projektach związanych z nauczaniem, co w Afryce jest nierozerwalnie związane z dożywianiem. Istotne są również miejsca, gdzie dzieci mogą spędzić czas poza szkołą. Często są w nich wspierani także dorośli, bo organizowane są tam np. zajęcia krawieckie czy alfabetyzacji – opisuje br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji „Kapucyni i Misje”.

Reklama

Dlatego właśnie tegoroczna akcja „Wyślij pączka do Afryki” ma podtytuł „Chcemy się uczyć – pomóż nam”. Na tegoroczne projekty prowadzone przez 9 misjonarzy kapucyńskich potrzeba 670 tys. zł. Na chwilę obecną udało się zebrać około 9% tej kwoty.

Praca kapucynów często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską

Zbliża się Wielki Post, a jednym z jego ważnych elementów jest jałmużna, która w naszej akcji przyjmuje konkretny cel. Dzięki odmówieniu sobie drobnej słodkości, kapucyńscy misjonarze będą mogli skutecznie realizować swoje cele. Już teraz dziękujemy za okazane serce – podsumowuje br. Steliga.

Głównym dniem akcji jest Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów można dokonywać aż do Świąt Wielkanocnych. Numer konta do przelewów tradycyjnych to: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem „Pączek dla Afryki”).

Reklama

W Republice Środkowoafrykańskiej, Gabonie i Czadzie pracuje dziewięciu polskich misjonarzy kapucynów. Ich obecność tam często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Zakonnicy dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę w sercu Afryki.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę