Nasze projekty

To największa matura w Polsce. Do egzaminu przystąpiło 720 uczniów Szkoły w Chmurze

Aż 720 uczniów Szkoły w Chmurze pisało dziś pierwszy w historii szkoły egzamin maturalny. Choć maturzyści na co dzień uczyli się sami, na czas matur przyjechali do Warszawy.

fot. scphotograph/freepik.com

Szkoła w Chmurze to nowoczesna szkoła, która prowadzi nauczanie w formie modelu edukacji domowej. Uczniowie realizują program samodzielnie przy wsparciu nauczycieli pracujących w Szkole w Chmurze.

W tym roku maturzyści ze Szkoły w Chmurze na czas matur przyjechali do Warszawy, bo choć na co dzień uczą się ze swoich domów, egzaminy maturalne muszą zdawać stacjonarnie, w obecności komisji.

Zakwaterowani są zgodnie z potrzebami i możliwościami: w hotelach, u szkolnych znajomych lub w specjalnie przygotowanym akademiku. Egzaminy maturalne odbywają się w świetnie przystosowanych do tego typu wydarzeń 20 salach, w Centrum Konferencyjnym Legii Warszawa, zgodnie ze standardami przyjętymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną – podkreślają przedstawiciele Szkoły w Chmurze.

Reklama

Jak podkreślono, aby dobrze zorganizować przestrzeń dla maturzystów, podzieloną ją na kilka stref. Mamy aż 3 recepcje, w których uczniowie się rejestrują i ponad 60 pracowników oraz wolontariuszy, którzy służą pomocą i dbają o to, żeby maturzyści bez stresu odnajdywali się na miejscu – zaznaczają przedstawiciele szkoły.

mat.prasowe, Szkoła w Chmurze, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę