Stolica Apostolska oceniła działania kard. Dziwisza jako prawidłowe. Jest komunikat

Po analizie dokumentacji zebranej przez kard. Angelo Bagnasco Stolica Apostolska oceniła "działania kard. Stanisława Dziwisza jako prawidłowe" - poinformowała Nuncjatura Apostolska. "Jestem wdzięczny za sprawiedliwe osądzenie sprawy" - napisał kard. Dziwisz.

fot. EpiskopatNews / Flickr

Stolica Apostolska zbadała dokumentację dostarczoną przez kard. Angelo Bagnasco, emerytowanego arcybiskupa Genui, zebraną podczas jego wizyty w Polsce w czerwcu 2021 roku.

Jak przypomniano, celem wizyty „była weryfikacja niektórych przypadków związanych z działaniami kard. Stanisława Dziwisza podczas pełnienia przez niego funkcji arcybiskupa metropolity krakowskiego (2005-2016)”.

Stolica Apostolska oceniła działania jako prawidłowe

„Analiza zebranej dokumentacji pozwoliła ocenić te działania kard. Stanisława Dziwisza jako prawidłowe i w związku z tym Stolica Apostolska postanowiła dalej nie procedować” – poinformowała Nuncjatura Apostolska.

Reklama
Reklama

Kard. Dziwisz: jestem wdzięczny za sprawiedliwe osądzenie sprawy

Do komunikatu odniósł się również kard. Dziwisz, który wdzięczność wszystkim „którzy przyczynili się do tego, by w odpowiedzialny sposób odnieść się do wysuwanych zarzutów”.

Jak podkreślił, kard. Bagnasco „dołożył wszelkich starań, aby wyjaśnić wspomniane zarzuty, dla mnie niezasłużone i bolesne”.

Kard. Dziwisz wyraził nadzieję, że „dzisiejszy komunikat przyczyni się nie tylko do wyjaśnienia sprawy, ale także do przywrócenia pokoju ducha wszystkich osobom, które czuły się dotknięte posądzeniami, z jakimi się spotkałem”.

Reklama
Reklama

„Jestem wdzięczny Stolicy Apostolskiej za sprawiedliwe osądzenie sprawy” – napisał kard. Dziwisz.

kh, BP KEP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę