Nasze projekty

Salezjańskie „Boskie Granie” w Oświęcimiu

Od 3 lipca rusza u oświęcimskich salezjanów Letnia Scena Muzyczna. Na Placu św. Jacka w Oświęcimiu odbywać się będą przez wakacyjne piątkowe wieczory koncerty szeroko rozumianej muzyki chrześcijańskiej oraz jeden spektakl. Wydarzenia w ramach „Boskiego Grania”, które zaplanowano przy uwzględnieniu obowiązującego rygoru sanitarnego, będą transmitowane na facebookowym profilu księży salezjanów w Oświęcimiu.

Jak wyjaśnił dyrektor Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu ks. Dariusz Bartocha SDB, pomysł Letniej Sceny Muzycznej nawiązuje do czwartkowych koncertów organizowanych przez Oratorium św. Jana Bosko od 2014 roku. Zaznaczył, że przedsięwzięcie adresowane jest nie tylko do mieszkańców Oświęcimia i okolic, ale i turystów. Duchowny jest przekonany, że wieczory dostarczą jego uczestnikom „doznań muzycznych, wzruszeń, podziwu, refleksji i tego wszystkiego, co rodzi się w ludzkim sercu w spotkaniu ze sztuką”. Wskazał zarazem, że propozycja przeżywania „piękna obok sacrum, kultury obok religii jest absolutnie konieczna dla każdego zwłaszcza dziś, kiedy wielu z nas zamyka się na transcendencję”.

Organizatorami koncertów są: Salezjanie Księdza Bosko z Oświęcimia oraz Byli Wychowankowie Salezjańscy. Projekt współfinansowany jest przez Towarzystwo Salezjańskie i Miasto Oświęcim.

Informacje, relacje po koncertach i galerię można znaleźć pod adresem: salezjanieoswiecim.pl/boskie

Reklama
Reklama

Wszystkie spotkania odbywać się będą o godz. 20.00. Na 3 lipca zaplanowano Studio wokalne – Voicesing, 10 lipca – występ Chóru Maksymalni, 17 lipca – na scenie pojawi się Sławek Krzanowski, 24 lipca – Studio wokalne – Voicesing, 31 lipca zagra Wielka Orkiestra Młodego Muzyka, 7 sierpnia – Rochowiak Trio, 14 sierpnia – Marcin Majcherek, 21 sierpnia – Wild flowers. Na koniec wakacji, 28 sierpnia zaplanowano spektakl Teatru Jonathan – sztukę Dr. Sooney`s Medicine by Jenny Cook and Lorraine Thompson.

 

KAI

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę