Nasze projekty

Są szczegóły dotyczące wyjazdu młodych na Światowe Dni Młodzieży. Zgłosiło się już 2 tysiące osób

Całkowity koszt wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie nie powinien przekroczyć 4 tysięcy złotych - podało Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM, przekazując szczegółowe informacje dotyczące rejestracji uczestników oraz pobytu w Portugalii.

fot. M. Mazur / Episkopat.pl

Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży przystąpiło do rejestracji grup w specjalnie zaprojektowanym polskim systemie rejestracji. Informacje o rejestracji można uzyskać na stronie www.sdmpolska.pl. Do rejestracji zaproszone są osoby w przedziale wiekowym od 14 do 35 lat, rejestracji dokonuje opiekun grupy.

Jaki będzie koszt wyjazdu do Portugalii?

Krajowe Biuro Organizacyjne podało w przybliżeniu koszty uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii w przyszłym roku. Według wstępnych wyliczeń kwota całkowita nie powinna przekroczyć 4 tys. zł. W tej kwocie znajduje się przelot w obie strony, zakwaterowanie i wyżywienie podczas 2 tygodni pobytu w Portugalii, dostęp do większości atrakcji turystycznych oraz transport po Lizbonie. W cenie są także zawarte świadczenia ubezpieczeniowe.

KBO, podając tę informację, zachęca przy tym uczestników wyjazdu, aby przynajmniej teraz zarezerwować bilety, w czym aktualnie biuro pośredniczy. Wcześniejsza rezerwacja i zakup biletów to gwarancja dobrej ceny. Wszystkie informacje dotyczące rejestracji i rezerwacji biletów na stronie www.sdmpolska.pl.

Reklama

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM informuje o możliwości rezerwacji grupowych biletów lotniczych do Portugalii w przyszłym roku. Bilety grupowe wystawione przez Krajowe Biuro dla pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży będą możliwe do zmian w zakresie liczby uczestników. Imienne bilety do rezerwacji grupowej zostaną wystawione najpóźniej do końca czerwca przyszłego roku. Informacje o rezerwacji biletów można uzyskać na stronie www.sdmpolska.pl

Krajowe Biuro Organizacyjne podejmuje działania na rzecz promocji Światowych Dni Młodzieży. W tym celu zostały pozyskane środki z Fundacji PEKAO SA, które są dysponowane na cele promocyjne. Ze środków skorzystały już grupy pielgrzymkowe oraz ruchy i stowarzyszenia kościelne, które na co dzień pracują z młodzieżą. Środki będą wykorzystywane do końca roku zgodnie z przeznaczeniem. W planach KBO ŚDM są zakupy materiałów promocyjnych w postaci banerów, ulotek i plakatów. Wsparte zostaną także ogólnopolskie spotkania o charakterze informacyjnym i przygotowującym do ŚDM.

Są poszukiwani wolontariusze

Biuro prowadzi już nabór na wolontariuszy do posługi podczas ŚDM w Lizbonie. Wymagany wiek to 18 lat, a ponadto znajomość języka angielskiego na poziomie komunikacyjnym, mile widziane są też języki portugalski i hiszpański. Do wolontariatu można zgłaszać się poprzez stronę www.sdmpolska.pl lub poprzez facebook Krajowego Biura Organizacyjnego, gdzie została utworzona grupa dla wolontariuszy.

Reklama

Zgłoszono już około 2 tysięcy uczestników

W najbliższym czasie w całej Polsce będą organizowane spotkania młodzieży w parafiach, dekanatach i diecezjach w celu tworzenia grup wyjeżdżających do Portugalii za rok na Światowe Dni Młodzieży. W systemie Krajowego Biura obecnie zgłoszonych jest ok 60 grup z całej Polski, co daje liczbę ok. 2000 pielgrzymów. Każdego dnia dopisują się nowe grupy. Krajowe Biuro Organizacyjne, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwań tych, którzy zamierzają pojechać na ŚDM do Lizbony przygotowuje na swojej stronie interaktywną mapę z zaznaczeniem miejsc, gdzie trwają już zapisy. W tych miejscach są także spotkania przygotowujące na ŚDM od strony duchowej.

Kiedy odbędą się Światowe Dni Młodzieży?

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Tradycyjnie, wydarzenie zostanie poprzedzone Dniami w Diecezjach, które zostaną zorganizowane w dniach 26-31 lipca. Pielgrzymów z całego świata przyjmie wówczas 17 portugalskich diecezji, w tym dwie obejmujące tereny wyspowe.

Dni w Diecezjach, to czas przed tygodniem wydarzeń centralnych ŚDM, poświęcony na lepsze poznanie lokalnego Kościoła i spędzenie czasu z mieszkańcami Portugalii. Pielgrzymi będą zaproszeni do udziału w programie duchowym i kulturalnym, przygotowanym przez każdą z diecezji. Młodzi zamieszkają przeważnie w domach portugalskich rodzin, co pozwoli im jeszcze lepiej poznać lokalną wspólnotę.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę