Nasze projekty

Przygotowania do beatyfikacji. W Markowej odbędzie się Podkarpackie Święto Młodych z Rodziną Ulmów

9 września w Markowej, w przeddzień beatyfikacji Rodziny Ulmów odbędzie się "Podkarpackie Święto Młodych z Rodziną Ulmów". Zaplanowano m.in. sztukę teatralną, integrację, nabożeństwo „Powołani do świętości”, czy liczne koncerty.

fot. wikipedia.org/domena publiczna

Do udziału w wydarzeniu zaprasza ks. Marcin Wilk, duszpasterz młodzieży archidiecezji przemyskiej. Przede wszystkim będzie to dziękczynienie młodych za rodzinę Ulmów, ale patrząc szerzej w ogóle dziękczynienie za instytucję rodzinypowiedział KAI ks. Wilk. Będziemy chcieli przybliżyć piękną prawdę o rodzinie Ulmów, ważne przesłanie ich życia i świadectwa, poprzez sztukę im poświęconą „Powołani do miłości” autorstwa pani Marii Szulikowskiej, która przygotowała ją na specjalne zamówienie Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej – dodaje.

ZOBACZ: Jak będzie wyglądała msza beatyfikacyjna rodziny Ulmów?

W programie wydarzenia jest także nabożeństwo powołaniowe poprowadzone przez cztery diecezje. Chcemy zaprosić także do zabawy. Będą tańce, rozmowy, zabawy integracyjne, spotkania i koncerty – zachęca ks. Wilk.

Reklama

Podkarpackie Święto Młodych z Rodziną Ulmów będzie miało miejsce przed kościołem parafialnym w Markowej. Świętowanie rozpocznie się o 12.30. Na początku zaplanowano integrację poprzez tańce. O 13.00 odbędzie się koncert Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej.

Sztuka teatralna o Rodzinie Ulmów „Powołani do Miłości” rozpocznie się o 13:35. W obsadzie znalazła się młodzież z ZSEIO w Przemyślu, scenariusz przygotowała Maria Szulikowska, za reżyserię odpowiada ks. Marcin Wilk, a oprawę muzyczną przygotowała dr Monika Brewczak i Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej.

PRZECZYTAJ: Ulmowie wydali na siebie wyrok śmierci, otwierając drzwi żydowskiej rodzinie. Dlaczego to zrobili?

Reklama

O 15.15 odbędzie się nabożeństwo „Powołani do świętości”, organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży diecezji: rzeszowskiej, sandomierskiej i zamojsko-lubaczowskiej. Na godz. 16.15 zaplanowano koncert zespołu NiemaGOtu.

Wieczorem, o 18.00 na stadionie będzie miał miejsce Wielki Koncert z okazji beatyfikacji pt. „Nie ma większej miłości” J 15,13.

Organizatorami wydarzenia są Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, Diecezji Rzeszowskiej, Zamojsko-Lubaczowskiej i Sandomierskiej.

Reklama

Szczegółowy program i dodatkowe informacje dostępne są na stronie >>>TUTAJ>>>.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę