Nasze projekty

Prymas Polski odprawi Mszę św. w intencji pokoju

W poniedziałek 20 marca o 18.00 w katedrze gnieźnieńskiej sprawowana będzie Msza św. w intencji pokoju. Eucharystii przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Modlitwa o pokój rozbrzmiewać będzie tego dnia w kościołach w całej Polsce.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Z inicjatywą „Łańcuch Eucharystyczny” wystąpiła Rada Konferencji Episkopatów Europy (CCEE). Przez 39 dni poszczególne episkopaty modlą się w intencji sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy. Kościół w Polsce będzie się modlić w poniedziałek 20 marca.

Ufamy, że wspólne błaganie milionów Europejczyków przybliży dzień upragnionego pokoju i raz jeszcze zjednoczy wszystkich wierzących w solidarnej trosce o Ukrainę – wskazała Rada Konferencji Episkopatów Europy.

W katedrze gnieźnieńskiej Mszy św. w intencji pokoju o 18.00 przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak. Jednocześnie metropolita gnieźnieński prosi księży proboszczów o odprawienie 20 marca Mszy św. w intencji sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy (tego dnia lub w dniach następnych) oraz dołączenie 20 marca do modlitwy powszechnej wezwania o pokój dla Ukrainy w pozostałych Mszach świętych.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę