Nasze projekty

Prymas Polski na Niedzielę Dobrego Pasterza: Jezus zaprasza nas ponownie, abyśmy wypłynęli na głębię

„Wobec zmniejszającej się liczby osób gotowych oddać się na wyłączną służbę Bogu i ludziom nie chcemy poddać się narzekaniu. Nie możemy też ograniczyć się jedynie do nowego podziału obowiązków czy rozwiązań administracyjnych. Stoimy w obliczu zmiany epoki, a to stawia nas przed różnymi sposobami stawiania jej czoła” - pisze abp Wojciech Polak w liście do wiernych na obchodzoną 8 maja Niedzielę Dobrego Pasterza.

fot. Episkopat News/flickr.com

Za papieżem Franciszkiem Prymas podkreśla, że nie możemy chować się w świecie lub społeczeństwie, które już nie istnieje, ani też pozwalać sobie na przesadny optymizm, powtarzając, że „wszystko będzie dobrze”. Nie możemy pozwalać sobie na posuwanie się za daleko bez rozeznania i bez niezbędnych decyzji. Właśnie dziś – stwierdza abp Polak, w tym dziejowym momencie Jezus zaprasza nas ponownie, abyśmy wypłynęli na głębię.

„Potrzeba nam wiernego wołania do Pana”

Potrzeba nam wiernego wołania do Pana, troski o wiarę i miłość przekazywane w rodzinach, dostrzegania młodego pokolenia i towarzyszenia mu, a także nieustannego powracania do pierwotnej gorliwości i odnawiania zapału apostolskiego – wskazuje w liście arcybiskup gnieźnieński dodając, że prawdziwe powołania rodzą się tam, gdzie jest życie, żarliwość i pragnienie niesienia Chrystusa innym.

Prosząc dalej o wytrwałą modlitwę o nowe powołania, zwłaszcza przed wizerunkiem pielgrzymującej po archidiecezji gnieźnieńskiej Matki Bożej Jasnogórskiej, Prymas dziękuje wszystkim, którzy gotowość do służby Bożej wspierają i umacniają.

Reklama

Dziękuję członkom Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich, a także osobom chorym i cierpiącym, które często ofiarują niesiony krzyż w intencji nowych powołań i o świętość życia powołanych – pisze abp Polak.

Dziękuję rodzinom, które ze zrozumieniem przyjmują dar rodzących się powołań, a później nie przestają być dla nich oparciem.

Dziękuję księżom, którzy starają się żyć Ewangelią i swoim życiem zachęcają innych do podjęcia podobnej drogi.

Reklama

W końcu dziękuję Wam, drodzy młodzi przyjaciele, którzy nasłuchujecie głosu Boga w waszych sercach i chcecie za nim pójść w małżeństwie i rodzinie, ale niektórzy również w kapłaństwie czy życiu konsekrowanym. Pomimo wszelkich przeszkód i wątpliwości nie bójcie się zaufać Chrystusowi! Bądźcie pewni, że zwłaszcza teraz, w okresie egzaminów maturalnych i życiowych wyborów, towarzyszy wam modlitwa Kościoła i pasterskie błogosławieństwo waszego biskupa – zapewnia Prymas Polski.

KAI, kw/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę