Prezydent Biden: nie lękajcie się, te słowa Jana Pawła II odmieniły świat

"Nie lękajcie się - te słowa Jana Pawła II odmieniły świat. To przesłanie, które pokona brutalność tej wojny" - powiedział prezydent USA Joe Biden podczas przemówienia na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

U.S. Embassy Jerusalem/ CC BY 2.0

Od piątku prezydent USA przebywa z wizytą w Polsce. W czasie przemówienia na dziedzińcu Zamku Królewskiego nawiązywał do słów Jana Pawła II.

Nie lękajcie się+, to były pierwsze słowa pierwszego publicznego wystąpienia, pierwszego polskiego papieża, po jego wyborze w 1978 r. Te słowa zdefiniowały pontyfikat Jana Pawła II. Słowa, które odmieniły świat – mówił Biden. To przesłanie, które pokona okrucieństwo i brutalność tej niesprawiedliwej wojny – dodał.

Moje przesłanie dla Ukraińców jest przesłaniem, które dzisiaj przekazałem ministrowi (spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytrowi) Kułebie i ministrowi obrony Ukrainy Ołeksijowi Reznikowi, którzy są tu z nami dzisiaj: My stoimy z wami. Kropka – oświadczył prezydent USA.

Pomoc uchodźcom nie jest czymś, co Polska, albo ktokolwiek inny powinien musieć robić sam. Cały świat, wszystkie kraje, mają w tym odpowiedzialność – mówił prezydent Biden.

Reklama
Reklama

kh, PAP/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę