Nasze projekty

Podziękuj za łaskę Chrztu Świętego

W najbliższą sobotę, 2 marca w Sanktuarium Opatrzności Bożej odbędzie się uroczysta Msza Święta dziękczynna za łaskę Chrztu Świętego. Do piątku można złożyć intencje, które zostaną przekazane podczas Eucharystii jako dary ołtarza.

fot. Leider Mendoza/Cathopic

To jedna z czterech w roku cyklicznych Eucharystii, podczas których z wilanowskiej Świątyni płynie dziękczynienie za dary Bożej Opatrzności. Eucharystię poprzedzi Nabożeństwo Pierwszych Sobót, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.

Jak wygląda plan uroczystości?

W sobotniej modlitwie potwierdziło już swój udział kilkuset Darczyńców Świątyni Opatrzności Bożej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.50 śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 11.15 wierni odmówią modlitwę różańcową z rozważaniami na pierwsze soboty miesiąca. W samo południe odbędzie się uroczysta Eucharystia dziękczynna za dar sakramentu, który przed laty wprowadził wiernych do wspólnoty Kościoła, dając im nadzieję zbawienia.

Osoby, które nie będą mogły przybyć do wilanowskiego Sanktuarium, mogą uczestniczyć w niej duchowo poprzez transmisję online dostępną w serwisie Centrum Opatrzności Bożej, link TUTAJ.

Reklama

Do 1 marca 2024 r. w serwisie, link TUTAJ można także złożyć intencje, które zostaną przekazane podczas Eucharystii jako dary ołtarza.

PRZECZYTAJ: Od popularnej pieśni do hymnu. Jak powstał „Mazurek Dąbrowskiego”?

Przed Eucharystią odbędzie się Nabożeństwo Pierwszych Sobót

Eucharystię poprzedzi Nabożeństwo Pierwszych Sobót, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Owocne Nabożeństwo Pierwszych Sobót, do którego podjęcia zachęcała Matka Boża w Fatimie, wymaga spełnienia czterech warunków. Są nimi: spowiedź wynagradzająca, komunia św. wynagradzająca, odmówienie jednej części różańca, rozważanie tajemnic różańcowych. Ta modlitwa nie tylko ratuje dusze grzeszników, ale również wyprasza pokój na świecie.

Reklama

Nabożeństwo Pierwszych Sobót to wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Przesłanie Matki Bożej z Fatimy głosi:

Przybędę, by prosić o poświęcenie Rosji memu Niepokalanemu Sercu i o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty. Jeżeli moje życzenia zostaną spełnione, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeśli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowanie Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie wiele cierpiał. Różne narody zginą, na koniec moje Niepokalane Serce zatriumfuje.

ZOBACZ: Nabożeństwo pierwszych sobót. Jak je odprawiać?

Reklama

Świątynia, która powstała jako Wotum Narodu jest miejscem zawierzenia i dziękczynienia. Z myślą o tych, którzy chcą przyjmować Boże łaski świadomie i dziękować za nie Opatrzności, w powstającym Sanktuarium Opatrzności Bożej od wielu lat odbywają się cykliczne Msze Święte dziękczynne. W pędzącym współczesnym świecie tak łatwo zapomnieć o tych najważniejszych darach Bożej Opatrzności, jakimi są dar życia, dar rodziny, łaska chrztu świętego czy wolna Polska. Naśladując Chrystusa, który w czasie ostatniej wieczerzy składał dziękczynienie Ojcu (Mk 14,22-23), wspólnota zgromadzona wokół Świątyni Opatrzności Bożej dziękuje za te dary oraz wszelkie wyproszone łaski właśnie podczas odbywających się co roku uroczystych Eucharystii.

materiały prasowe,pa/Stacja7

PRZECZYTAJ TAKŻE: Marianna Kolbe. Po śmierci Maksymiliana swoje listy podpisywała „Matka Boleściwa”

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę