Piknik u Ignacego. Jezuici zapraszają na świętowanie w Poznaniu!

W jubileuszowym roku ignacjańskim jezuici z Poznania zapraszają na Piknik u Ignacego. Uroczyste świętowanie już 1 sierpnia - nazajutrz po wspomnieniu założyciela Towarzystwa Jezusowego.

fot. mat.prasowe / Jezuici Poznań, Stacja7

VI „Piknik u Ignacego” odbędzie się na skwerze przed kościołem oo. jezuitów, na rogu ulic Dominikańskiej/Szewskiej. Część wydarzeń będzie mieć miejsce także na dziedzińcu wewnętrznym Domu Zakonnego i w Pracowni Działań Twórczych w Galerii u Jezuitów.

Wspólna modlitwa i moc atrakcji

Świętowanie rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00. Po niej zapraszamy do udziału w rowerowej grze miejskiej o św. Ignacym oraz na quest „Królewski Poznań”, warsztat komiksu i gier zespołowych – wymieniają organizatorzy.

Na pikniku tradycyjnie nie zabraknie stoisk rękodziełami, biżuterią i książkami. Będzie można także obejrzeć wystawę modeli szkutniczych Jacka Szulczyńskiego. Z koncertem uwielbienia wystąpi natomiast zespół „Jezusowi”.

Reklama
Reklama

Zapraszamy na VI PIKNIK IGNACJAŃSKI1 sierpnia 2021 godz. 11.00 – 14.30PROGRAM:11.00 Msza odpustowa z uroczystości…

Posted by Jezuici w Poznaniu on Tuesday, July 13, 2021

Jubileuszowy Rok Ignacjański

31 lipca to uroczystość św. Ignacego Loyoli. W tym roku jest ona o tyle wyjątkowa, że odbywa się w Jubileuszowym Roku Ignacjańskim. Obchodzi go Towarzystwo Jezusowe na całym świecie.

Dla zakonu jezuitów i wszystkim, którym bliska jest duchowość ignacjańska, jest to świętowanie 500-lecia nawrócenia św. Ignacego (20 maja 1521) oraz 400-lecie jego kanonizacji (12 marca 1622). Rozpoczęty 20 maja Rok Ignacjański potrwa do 31 lipca 2022 roku. Przyświeca mu hasło „W Chrystusie ujrzeć wszystko na nowo”.

Reklama
Reklama

os, mat. prasowe / Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę