Papież przyjął rezygnację bp. Jana Szkodonia

Papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Szkodonia z pełnienia posługi biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej – poinformowała dzisiaj, 10 marca w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

fot. Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe/flickr.com

Jak poinformowała dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce, papież Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Szkodonia z pełnienia posługi biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej.

Jan Szkodoń urodził się 19 grudnia 1946 r. w Chyżnem. W 1964 r. zdał maturę i wstąpił do Krakowskiego Seminarium Duchownego. Święcenia prezbiteratu otrzymał z rąk kard. Karola Wojtyły w Jabłonce 22 marca 1970 r.

Po święceniach pracował przez 2 lata jako wikariusz w Makowie Podhalańskim i przez rok w parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Krakowie – Borku Fałęckim.

Reklama
Reklama

W latach 1973 – 76 studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po uzyskaniu doktoratu, pracował w Kurii jako sekretarz Synodu Archidiecezji Krakowskiej. Prowadził też wykłady na Papieskim Wydziale Teologicznym z teologii pastoralnej i z teologii życia wewnętrznego.

W 1979 r. został mianowany ojcem duchownym w Krakowskim Seminarium Duchownym. Posługę tę łączył z prowadzeniem rekolekcji Ruchu Światło-Życie, Grup Apostolskich i rekolekcji parafialnych. 4 czerwca 1988 r. został konsekrowany na biskupa. Święceń udzielił mu kard. Franciszek Macharski.

pa, archidiecezja krakowska/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę